Ostravské muzeum ve spolupráci s Národní galerií v Praze vystaví osm děl slavného renesančního malíře Lucase Cranacha. Muzeum představí celkem osm jeho obrazů. Vrcholem výstavy bude uvedení Cranachova oboustranného obrazu s názvem Žehnající Jezulátko s křížem a Kristus Trpitel. Toto dílo bylo dlouho uloženo v depozitáři Národní galerie v Praze a nedávno náročně zrestaurováno.

Další tipy kam na výstavy v únoru v Ostravě najdete zde

Z depozitáře pražského muzea díla přivezli v pondělí. Jelikož se jedná o velmi významné malby, i jejich přepravě je věnována zvláštní pozornost. Pro obrazy byly vyrobeny speciální přepravní bedny. „Poté, co díla dorazí do Ostravského muzea, budou umístěna do zvláštních prostor, ve kterých budou do dalšího dne nasávat klima našich místností," uvedla ředitelka Ostravského muzea Jiřina Kábrtová. V úterý bude následovat rozbalení obalů a samotné vystavení obrazů do předem připravených prostor.

„Po nedávné rekonstrukci máme připraveny nové vitríny, ve kterých budou viset čtyři menší obrazy. Poprvé v našem muzeu také zprovozníme bezpečnostní laserový systém, který bude chránit velké obrazy visící na zdech," dodala Kábrtová.

Výstava bude veřejnosti přístupná od 5. února a potrvá do 27. února. Představení Cranachových děl je součástí výstavy Albrecht Dürer a jeho současníci.

Markéta Holubová