„DOD je výborný v tom, že veřejnost zjistí nejen, jak vypadá škola uvnitř, ale má příležitost nahlédnout přímo do výuky a získat tak povědomí o tom, co vše studium obnáší," přibližuje zástupkyně ředitelky pro obor hudba a zpěv Kateřina Važíková a dodává, že pro návštěvníky připravili rozpis výuky, aby mohli vidět to nejzajímavější z jednotlivých oddělení.

„Byli jsme se podívat na hodině jevištního pohybu, jevištní mluvy a metodiky hlavního oboru. Moc se mi tady líbilo a určitě si podám na konzervatoř přihlášku. Snad to vyjde," říká čtrnáctiletý Jan z Rychnova nad Kněžnou, který je podle své matky komediantem od narození, a proto se rozhodl stát se hercem.

Umělecké ambice

Uměleckou kariéru plánuje také jedenáctiletá Karolína. „Již osm let tancuje v ostravském Akcentu, ale máme zájem i o herectví, jelikož je velmi výřečná. Ještě se rozhodne, jestli se bude živit tancem, nebo herectvím," uvedla matka Karolíny.

Zájemci s uměleckými ambicemi měli také příležitost promluvit si s jednotlivými pedagogy, zahrát na hudební nástroj a domluvit se na další konzultaci. Získali navíc i informace o přípravných kurzech. „Pořádáme lekce hudební teorie, protože jsme zjistili, že spousta talentů není schopna u přijímací zkoušky zvládnout část, která se týká hudebnosti," vysvětlila Važíková.

Máte i vy doma budoucího hudebníka, herce, tanečníka, zpěváka, člena filharmonie či orchestru, dramaturga, režiséra, televizního či rozhlasového moderátora nebo jinak zdatného umělce? Neváhejte a přijďte společně nahlédnout do školy, která mění sny ve skutečnost. Přijďte na druhý Den otevřených dveří. Koná se ve středu 22. října od 9 do 16 hodin. Více informací najdete na www.jko.cz.> (jar)