„V Ostravě jsem se narodil a je o mně známo, že jsem velkým patriotem. A podobně jsou na tom i dirigent Marek Prášil, takřka šedesát členů Janáčkovy filharmonie, aranžéři a členové mé doprovodné kapely MACH, které jsem k nahrávání přizval. Konkrétně jsou to vynikající ostravští muzikanti klávesista Vlastimil Šmída, hráč na bicí Patrik Benek, kytarista Mário Separovič a kytarista Marek Dufek,“ uvedl Martin Chodúr.

Na své první vánoční album nahrál Martin Chodúr slavné vánoční písně a koledy.

„Na nápad ho natočit mě přivedl můj syn Martínek, který se narodil 1. ledna 2016. Během loňských Vánoc jsem mu už koledy hodně zpíval. Ukázalo se, že je má rád a dokáže při jejich poslechu klidně sedět a pěkně poslouchat. Tedy pokud zrovna netančí po celém bytě! Vánoční písně a koledy mám v repertoáru už dávno, ale dnes je zpívám pochopitelně jinak než dřív a pocity, které při jejich interpretaci mám, jsou, myslím, víc než upřímné a důvěryhodné. A pro mé posluchače budou tak snadno pochopitelné,“ vysvětlil Martin Chodúr.

S COHENEM

Martin Chodúr vydal doposud tři sólová alba s písněmi, ke kterým si napsal sám hudbu a texty.

„Tentokrát to bude trochu jinak. Řadu zahraničních vánočních písní jsem si otextoval, ke dvěma jsem si napsal aranžmá. Na Vánoční album jsem nahrál i slavnou píseň Leonarda Cohena Hallelujah, což si mí příznivci už dlouho přáli. A píseň Síla mít rád jsem si napsal celou sám. V televizní premiéře zazní 19. září letošního roku na zahajovacím koncertě Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha Štefan Margita a jeho hosté,“ prozradil zpěvák, kterému se s jeho písní Klidně plakej dál, letos mimořádně daří v hitparádě Česká dvanáctka, kterou každou neděli odpoledne vysílá Český rozhlas Dvojka. Už šestkrát ji vyhrál, jinak obsadil krásné druhé nebo třetí místo.

PŘEDSTAVÍ HO V GONGU Vánoční album Martina Chodúra vyjde na podzim a na jeho vydání naváže několik vánočních koncertů. „Mezi ně bude patřit i ten, který se uskuteční v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic 20. prosince s Janáčkovou filharmonií Ostrava a dirigentem Markem Prášilem,“ doplnil barytonista s hlasem tříoktávového rozsahu Martin Chodúr.