Divadelní dramatizaci kultovního amerického románu C. D. Payna Mládí v hajzlu uvede dnes večer v české premiéře ostravské Divadlo Petra Bezruče v režii současné umělecké šéfky souboru Janky Ryšánek Schmiedtové

V hlavní roli Nicka Twispa se objeví Jakub Burýšek. Mládí v hajzlu vypráví příběh o období puberty a o všem, co k němu patří rebelie proti dospělým, nenaplněné touhy, zjitřené prožívání a především vyhlížení dospělosti. Nick Twisp je chytrý a neobyčejně vtipný čtrnáctiletý kluk, který bojuje s rodiči, trochu s akné, touží si najít holku a stát se slavným spisovatelem. Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: zbavení se potupného panictví a získání dívky svého srdce.

„Na první pohled je Mládí v hajzlu lehce pubertální komedií. Stačí se ale zamyslet, zasnít a vzpomenout si na dobu více či méně nedávnou a máme před sebou křehký příběh o touze jednoho kluka, který hledal a našel svou spřízněnou duši," uvedla před premiérou režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová.

V roli Nickovy lásky Sheeni se představí Pavla Gajdošíková, v dalších rolích uvidí diváci Markétu Matulovou, Lukáše Melníka, Ondřeje Bretta, Markétu Harokovou. O živý hudební doprovod se na jevišti postarají Milan Cimerák a Michal Sedláček. Inscenátoři vycházeli z překladu Tamary Váňové. S režisérkou Jankou Ryšánek Schmiedtovou na inscenaci úzce spolupracovala dramaturgyně Kateřina Menclerová, která je rovněž autorkou dramatizace. Hrát se bude na scéně Lucie Labajové, kostýmy navrhla Markéta Sládečková a autorem hudby je Michal Sedláček.