Ať už se jedná o zpěváky, herce, kapely nebo další nadšence. Potřebné zázemí pro jejich tvorbu jim nově nabízí klub Akord. „Akord poskytuje prostor, aby se mladí mohli realizovat. Mohou si vyzkoušet techniku, zázemí. Chtěli bychom, aby se hlásili studenti nebo kolektivy, které na něčem pracují,“ upřesnil koordinátor projektu Zdeněk Kačor.

Největší spolupráci, kterou Akord navázal v rámci tohoto projektu, je s divadelním souborem ZDividla, který v klubu odprezentoval už spoustu divadelních pásem.

Ve středu 13. března 20199 se v Akordu poprvé představí divadelní soubor Disodor. Jde o žáky 7. třídy základní školy Chrjukinova 12. Zahrají pohádku Sněhová královna, a to rovnou ve čtyřech časech. Dopolední představení budou věnována školám a odpolední představení, které začne v 16.30 hodin je určeno veřejnosti.

Stud2na nebo-li studnice studentských nápadů je projekt financovaný městem Ostrava, který dává příležitost mladým lidem realizovat vlastní projekty.

Pokud vás náplň projektu STU2DNA zaujala, můžete se na představení přijít podívat. Studenti a děti mají vstup na akci zdarma, dospělí za 30 korun. Zájemci mohou kontaktovat Zdenka Kačora, e-mail: z.kacor@dk-akord.cz, nebo telefonicky na čísle 596 762 515 nebo 725 059 550.