23.59 ZAZ opět rozzářila Ostravu 

Bývá zvykem, že v noci slunce nesvítí, v pátek večer v Ostravě se to ale téměř stalo :) Večer v areálu Dolní oblasti Vítkovic rozzářila krásná ZAZ.

Hlasem, který se rodí jednou za generaci, rozproudila publikum jako atomová elektrárna.

Ohlasy byly jednoznačné: skvělá, výborná! Není divu, že na ni bylo plno.

22.07 Česká spořitelna stage

Před pódiem České spořitelny se hromadí nedočkaví fanoušci, kteří očekávají francouzskou zpěvačku ZAZ.

"Nemůžu se dočkat, její hudbu miluju! Přijela jsem dnes jen kvůli ní," řekla Deníku šestačtyřicetiletá fanynka, která na Colours přijela z Krnova.

21.47 Radegast Czech stage

Areálem Dolních Vítkovic se nese vlna pohody. Ač je účast rekordní, všude je dostatek prostoru a velké množství stánků zaručuje čekání na občerstvení bez větších front.

Mnoho dobře naladěných lidí si právě u Radegast Czech stage vychutnává koncert Vlasty Rédla. Za pár minut se ale dá očekávat přesun všech k hlavní scéně na vystoupení ZAZ!

20.50 Colours of Ostrava hlásí nový rekord: 36 tisíc návštěvníků prošlo branami festivalu za pouhé první dva dny!
GRATULUJEME :) 

19.42 U stanu kapitána Morgana je živo

Každou chvíli nad hlavy návštěvníků vzlétne malá kamerka, kterou zajímá, jak se tady máte. Tak usmívat a mávat ;)

18.51 Francouzská pěvecká dvojice Isaya naplnila stan Drive stage až po okraj. Kdo se nevlezl do stanu, vychutnává si hudbu francouzských dvojčat z venkovní obrazovky.

18.57 Ředitelka Zlata Holušová v přímém přenosu ČT z prostředí Velkého světa techniky hovoří o festivalu Colours of Ostrava.

18.10 Sušenky od České spořitelny 

Ve stanu České spořitelny pečou výborné (vyzkoušeno redaktorkami Deníku) sušenky v mnoha variantách, od čokoládových po brusinkové.

Pro klienty jsou zdarma - stačí se prokázat platební kartou České spořitelny - na jednu kartu mohou jít i dva lidé ;)

Malá Ema si druhý den letošního ročníku Colours of Ostrava s rodiči užívala.

17.47 Česká spořitelna stage

Dánští The Asteroids Galaxy Tour s blonďatou zpěvačkou Mette Lindberg v čele to právě rozjíždějí na Česká spořitelna stage. Tisíce návštěvníků nenechává jejich twistující retro soul pop chladnými. Tanči se nejen u pódia, ale i před vstupem do areálu, kam jejich hudba doléhá.

Zatrsali si i nejmenší návštěvníci festivalu, kterým jejich rodiče nasadili sluchátka, stejně jako malé Emě - na snímku vpravo.

17.10 Deník jako první přináší informaci o zadržení aktéra potyčky, při které byl zraněn zpěvák Michal Hrůza. Policejní mluvčí zprávu Deníku později oficiálně potvrzuje s tím, že zadržen byl také o rok mladší mladík - více zde

Colours of Ostrava - den druhý

16.14 ArcelorMittal stage

Na ArcelorMittal stage právě vřele uvítala své fanoušky Vypsaná fiXa. Hned ze startu kapela hraje své největší hity - celé publikum zpívá s ní! Zaznít by měly i hity z jejího nejnovějšího alba, které s sebou členové skupiny přiivezli do Ostravy.

15.49 Nechte si vyrobit vlastní titulku v naší kavárně

I dnes, jako všechny ostatní dny, má pro vás Deník připravený pestrý program.

Například možnost nechat si vyrobit vlastní titulku jako památku pro letošní ročník letního festivalu Colours of Ostrava. Kopletní program kavárny Deníku najdete níže.

Nechte si vy v Kavárně Deníku festivalu Colours of Ostrava vyrobit svou titulku!Nechte si vy v Kavárně Deníku festivalu Colours of Ostrava vyrobit svou titulku!

15.29 Originální osvěžení

Na letošních Coloursech mají návštěvníci možnost poprvé vyzkoušet ojedinělý způsob osvěžení, který přijde ve vedru vhod. Speciální trysky ve vodních branách vytvářejí jemnou vodní mlhu, která při jejich průchodem přináší okamžité ochlazení. Podobná zařízení užívají ke zvýšení komfortu návštěvníků například známá hollywoodská studia v Los Angeles.

Colours of Ostrava - netradiční osvěžení.

"Ostravské vodárny a kanalizaci sponzorsky připravily a umístily na plochu ostravského festivalu celkem šest „vodních" bran. Současně s nimi dodaly i speciální vodobar, který je napojen na vodovodní řad. Lidé tak dostanou zdarma čistou vodu, v ideální teplotě a s patřičným servisem k doplnění tekutin," láká Radka Vanková ze společnosti Ostravské vodárny a kanalizace.

PROGRAMOVÉ TIPY DENÍKU

Colours of Ostrava 2012. Vystoupení ZAZZAZ

Sálá z ní energie na sto metrů. Stala se známou prakticky přes noc. Jmenuje se Isabelle, ale měla kamaráda, který jí říkal ZAZ. Byl prý jediný, který jí tak říkal… Mladá, charismatická francouzská zpěvačka ZAZ si před časem také podmanila návštěvníky festivalu Colours of Ostrava. A letos se do Ostravy vrací. Její vystoupení začíná ve 22.15 hodin na scéně Česká spořitelna stage.

Emilíana Torrini

Jedna z nejzajímavějších osobností evropského popu, původem z Islandu.

Stejně jako její krajanka Björk umí skákat mezi žánry, a když její slavnější kolegyně na poslední chvíli odmítla zazpívat píseň Gollum's Song pro druhý díl filmové ságy Pán prstenů, Emilíana Torrini ji nahradila a svoji šanci chytla za pačesy.

O rok později si islandská zpěvačka italského původu odnesla nominaci na Grammy za spoluautorství písně Slow od Kylie Minogue. Její hlas zní také na deskách Gus Gus, Thievery Corporation či Paula Oakenfolda. Interpretka se představí na scéně ArcelorMittal stage od 21 hodin.

Jamie Woon

Pro média se Jamie Woon stal prorokem nového soulu bez přízviska retro. Angličan, který si získal už početnou skupinu posluchačů.

Nelákají ho otevřené stadiony, ale spíše uzavřené haly, proto se i jeho koncert v rámci festivalu koná v Multifunkční aule Gong pětačtyřicet minut po půlnoci a opravdu je se na co těšit.

Monkey Business

Stálice české hudební scény, skupina Monkey Business, která dovede rozparádit publikum, má početné fanoušky, exotickou zpěvačku a herečku Tonyu Graves a úžasné hudebníky, zkrátka festivalová pohoda. Představí na scéně Česká spořitelna stage od 19.45 hodin. 

Navštivte nás i vy v Kavárně Deníku!

Kavárna Deníku. Colours of Ostrava - den druhý.

Mapu Deníku již zdobí spousta špedlíků z míst, odkud na Colours of Ostrava lidé dorazili. Stejně tak zeď vzkazů se plní.
Všem hostům nabízíme možnost zakoupit si placku s nápisem Barevnější život pro Stelinku za 20 korun. Výtěžek z prodeje bude věnován na nákladnou léčbu malé holčičky z Českého Těšína, která trpí závažným Rettovým syndromem.

Program Kavárny Deníku:

➊ VYROBÍME VÁM TITULKU. Přijďte se do Kavárny Deníku nechat vyfotit na titulní stranu. Tu vám pak vyrobíme, ukážeme a pošleme na e-mail, ať svou titulní stranu na Colours of Ostrava neztratíte :)

ZÁBAVA S MYŠÁKEM RUPERTEM. Aktivity pro děti v Kavárně Deníku, kde bude připraveno malování na obličej, omalovánky apod. a také naše přílohy Junior Deník, jehož hlavní postavičkou je myšák Rupert.

➌ ZEĎ DENÍKU. Přilepte svůj vzkaz z festivalu na zeď Deníku. Ty nejzajímavější vzkazy zveřejníme i na webu www.msdenik.cz a na našich facebookovém profilu.

➍ MAPA DENÍKU. Celá republika na Colours aneb Zapíchněte špendlík do místa svého bydliště na velké mapě ČR v Kavárně Deníku.

➎ PROHLÍDKA REDAKCE DENÍKU. Chystáte se na Colours of Ostrava a hledáte program i na dopoledne, než začne to nejdůležitější dění v Dolní oblasti Vítkovic? Pak máte možnost nakouknout pod pokličku toho, jak se dělají nejčtenější regionální noviny. Na pátek 18. července na 11 hodin jsme pro zájemce připravili prohlídku krajské redakce Deníku, která se nachází v Mlýnské ulici v centru Ostravy. Počet míst na exkurzi je omezený, proto prosíme zájemce, aby si místa co nejdříve závazně rezervovali na e-mailové adrese martin.pleva@denik.cz.

➏ WORKSHOP DENÍKU. V sobotu 19. července od 15.30 hodin si v kavárně Deníku budeme povídat o tom, jak se dělají regionální noviny. Součástí bude diskuse se šéfredaktorem i malý kurz festivalového psaní, aby si každý účastník workshopu mohl zkusit napsat příspěvek z Colours, který následně zveřejníme na webu www.msdenik.cz.

➐ AUTOGRAMIÁDA DANA BÁRTY. Chcete si z Colours odnést podpis známého českého zpěváka Dana Bárty a členů jeho kapely Illustratosphere? Pak přijďte do Kavárny Deníku na jejich autogramiádu, která se uskuteční v sobotu 19. července krátce po skončení jejich koncertu.