Jeho protagonisté si k tomu vybrali hru polského dramatika Jerzyho Źurka Fortinbras (Po Hamletovi), kterou napsal v roce 1981. Premiéra se uskutečnila v pátek, na sobotní reprízu dorazilo několik desítek zájemců, mezi nimiž jsme zahlédli většinou stálé příznivce ostravské činoherní scény.

„Končí mi prázdniny, byla jsem u příbuzných v Ostravě a vzhledem k tomu, že bych chtěla v budoucnu studovat teatrologii, tak jsem se dneska přišla na Slezskoostravský hrad podívat," svěřila se nám středoškolačka Markéta z Jaroměře.

I ta se vydala postupně s ostatními protagonisty a diváky ze Slezskoostravského hradu na malou pouť.

„Je to variace na hamletovské téma, spíše na ty události z pohledu prince a postupujících vojsk.

Jelikož se jedná o postup armád, tak jsme se rozhodli zvolit takový netradiční postup," uvedl k inscenaci režisér Josef Kačmarčík.

I přes počáteční menší zvukové nástrahy, které působily přímo na Slezskoostravském hradě tóny z diskotéky na svatbě, která v sousedství probíhala, divadelní pouť řádně doputovala až do ostravského Divadla Antonína Dvořáka.

Vedle Víta Rolečka se v ní herecky ještě představili Renáta Klemensová, David Janošek, Petr Houska, Vít Hofman a Jana Mudráková. Dramaturgie je dílem Sylvie Rubenové, hrálo se v překladu Ireny Lexové za výtvarné spolupráce Evy Matoušové.