Na dva roky poslední dvě akce v domácím kraji má před sebou populární kapela Kryštof. Ještě než se o prázdninách rozjedou Kryštof Kempy, jehož součástí jsou opět i Hukvaldy, tak v neděli uzavřou svým koncertem 16. ročník Slavností Ostravaru.

„Jsou tam kapely, které jsme objevili či s nimi spolupracujeme. Fanoušci je znají, takže věříme, že to bude úspěch," uvedl Krajčo.

Po koncertu ze střechy před dvěma lety a loňským skrytím se za název „The Fejk" mezi diváky pojme show klasičtějším způsobem.

„Odehrajeme asi hodinu a půl a použijeme vše, co k nám patří. V Ostravě, kde bychom se rádi vrátili s novou deskou, to bude na nějakou dobu naposledy, takže se těšíme a doufáme, že atmosféra bude fajn," dodal Richard Krajčo.

Máte v hlavě alespoň představu, kdy se v Ostravě Kryštof zase objeví?

Fanoušek musí mít důvod přijít, a když přijde, je nutné, aby odcházel nadšený. Příští rok jsou v plánu jen dva speciální koncerty. Čím? Ještě neprozradím, ale přemýšlíme nad tím. V roce 2018 budeme pouze na Hukvaldech, do Ostravy chceme přijet s novou deskou, ale zatím neskládáme, takže teď nevím.

Není to škoda, když je Ostravsko váš domácí kraj?

(pousměje se) Omezení koncertů se týká v podstatě celé země. Je nám to trochu líto, ale na druhé straně je to třeba, aby člověk mohl připravovat i jiné projekty. V posledním roce bylo velké turné, pak dvanáct zastávek po klubech, do toho budou kempy… Prodali jsme 180 tisíc lístků, což je vysoké číslo na to, abychom fanouškům dali oddech, natěšili je a oni zase přišli. Blížíme se ke stavu, kdy bude běžné, že odehrajeme sérii velkých koncertů, k tomu zařadíme pár klubových, protože z prostředí klubů jsme vzešli a vždy se k tomu budeme vracet. A do toho budou kempy, u nichž perioda dvou let zůstane. Tu nechceme narušovat. Navíc jsme starší, chceme trávit více času s rodinami. Koncertů je méně a méně, letos jich odehrajeme asi jen čtyřicet.

Je pro vás speciálnější hrát v Ostravě a okolí, než v Praze, Brně, Liberci a jiných částech republiky?

Vždycky! Je to podobné jako když hrajete domácí zápas. To jste potom více nervóznější. Naopak venku je to fajn, jsou místa, kde to máme opravdu rádi. Ale tady je to hodně spjato s nervozitou.

Celý rozhovor s Richardem Krajčem přineseme ve středečním tištěném vydání Deníku.

Co se mimo jiné dočtete?
• Proč bývá Richard Krajčo před koncerty nervózní?
• Jak hodnotí rok od vydání alba Srdcebeat?
• Chystá se Kryštof vystoupit na vysněných fotbalových stadionech? A kdy?
• Co jako fanoušek říká na situaci Baníku Ostrava?
• Jak prožívá probíhající fotbalové mistrovství Evropy?