Režisérkou inscenace je Anna Petrželková, dramaturgyní Zuzana Dzurindová, scénu navrhla Lucie Labajová a kostýmy Lenka Odvárková.

Postavu Romea ztvární Michal Sedláček, Julií se na jevišti stane Pavla Gajdošíková. Netradičně inscenátorky uchopily postavu Juliiny chůvy, kterou v inscenaci hraje Norbert Lichý. Inscenace Romeo a Julie v ostravském nastudování zkoumá prostředí, ze kterého mladí milenci pocházejí.

Dva rozhádané rody – dvě rodiny, které žijí v nenávisti tak dlouho, že si už nikdo nepamatuje, proč se pohádaly. Přesto všichni důsledně nesnášejí toho druhého, a tak vzniká klaustrofobie, kde se v pachu naftalínu všichni nimrají ve svých malých problémech a křivdách.

Mladí a nespoutaní

„Romeo a Julie se liší od ostatních mladých, žijících na sídlišti. Ti se zoufale snaží vybojovat si aspoň trochu rodičovské lásky a pozornosti. Romeo a Julie chtějí zdrhnout. Uvězněni v malichernosti, touží zažít něco opravdového, jiného, krásného a zásadního. A zažijí lásku. Jenže v obklopení nenávisti pro ni nemají potřebné vybavení. Mezi malostí, ošklivostí a zlobou pro romantiku není místo. Milenci ji musí nacházet v tom, co znají, co na první pohled vůbec romantické není. Dokážou najít krásu všude, i v ošklivosti,“ tvrdí inscenátorky.

Romeo Michala Sedláčka a Julie Pavly Gajdošíkové jsou nespoutaní, dychtiví po citu, který jejich životu dá nový rozměr.

Inscenace Romeo a Julie je poslední premiérou, která se odehraje ještě v původní budově Divadla Petra Bezruče. Následující – Pestré vrstvy – budou odehrány v areálu bývalého Dolu Hlubina a ty další snad již v nově zrekonstruovaném divadle.