Naše finalistka Šárka Cojocarová se soutěžním číslem čtyři má jednadvacet let, žije ve Svobodných Heřmanicích a studuje na Ostravské univerzitě.

Je vysoká 178 centimetrů, narozená ve znamení Kozoroha, mezi její záliby patří četba, jízda autem, historie, vaření a cestování. Její motto je: „Co tě nezabije, to tě posílí“. Stát se Českou Miss je její dívčí sen, který jí umožní něčeho v životě dosáhnout. Za sebou má už úspěchy v několika soutěžích krásy.

Jste ve finále další soutěže krásy. Co vás na těchto soutěžích přitahuje?

Každá soutěž je pro mne nová zkušenost a prožitek. Mám ráda výzvy, vždy mne v životě posunou o kousek dál…

Vzpomenete si, v kolika a v kterých soutěžích miss jste už soutěžila? A které si ceníte nejvíce a proč?

Byla jich celá řada. První byla Dívka roku, poté následovaly Miss Junior, Miss Europe-junior, Miss Model, Miss Reneta, Miss Praha open, Miss Brno, Miss Academia Supermiss, Miss ČR a také mezinárodní soutěže International model of the year v Jižní Korei a Miss globe international v Albánii.
Cením si všech soutěží, každá z nich mi dala spoustu zážitků a zkušeností do života a každá je něčím výjimečná.

Kdo vás přihlásil do první soutěže krásy? Do dalších jste se už přihlásila sama, a nebo to bylo vždy na podnět někoho jiného?

Do první soutěže jsem se přihlásila sama, nicméně po celou dobu mého soutěžení za mnou stála moje rodina a konkrétně do České Miss už mě přihlásila maminka.

Co na vaše soutěžení říkají rodiče? A jste víc po mamince nebo po tatínkovi? Co jste po nich „podědila“?

Rodiče mě podporují a za to jsem jim velmi vděčná. Jsem tak napůl po obou, vzhledově spíš po mamince, po ní mám oči, a povahově možná po tatínkovi, jsme oba energičtí a máme stejný smysl pro humor.

Když už jsme u těch vlastností, co je vaší největší předností a co naopak vaší slabostí?

Mou největší předností je odhodlanost, se kterou se vrhám do všech svých aktivit, a naopak mou slabostí je výbušnost, ale soudím, že to je pouze vyvrcholení mé energie.

V soutěžích krásy máte bezpochyby úspěch. Soutěžila jste i v jiných oblastech, třeba ve sportu, ve zpěvu či tanci nebo matematice?

Ještě na základní škole jsem dělala lehkou atletiku, hlavně běh a jezdila jsem na různé okresní závody, například Běh Terryho Foxe v Bruntále.

Co je vaše dosavadní životní výhra, nač jste nejvíc pyšná? A co je váš vysněný cíl?

Mojí životní výhrou je, že jsem se dostala do finále České Miss, protože ne každá dívka dostane takovou šanci. Výhra v této soutěži by pro mne znamenala splnění dlouholetého snu. Ale jsem pyšná i na to, že jsem se dostala na vysokou školu a v této oblasti je pro mne momentálně prioritou složit státní zkoušky, které mne letos čekají.

Když jste jako středoškolačka soutěžila v Miss Reneta, bylo vašim cílem po maturitě studovat mezinárodní vztahy a pracovat jako velvyslankyně v USA. Nakonec jste šla studovat anglickou a francouzskou filologii na Ostravské univerzitě. Změnily se od té doby nějak vaše cíle? Čím chcete být dnes?

Ano, stála jsem před rozhodnutím, jestli jít studovat politologii nebo jazyky a nakonec jsem si zvolila jazyky, jelikož se domnívám, že takto na trhu práce najdu lepší uplatnění. Chtěla bych se zabývat tlumočením nebo překlady, nebráním se také práci v nadnárodních společnostech nebo v sektoru školství.

Co pro vás znamená domov? Kdysi jste prohlásila, že vás nejvíc lákají USA, kde byste jednou ráda žila a založila rodinu. Platí to ještě?

Domov pro mě znamená rodinu, zázemí, je to místo, kam se vždycky ráda vracím, a které mi dává pocit opory a bezpečí. USA mě stále láká, určitě se tam jednou plánuji podívat, ale kde budu v budoucnu žít, a kde založím rodinu, to ukáže až čas.

Rodina a kariéra někdy nejdou dohromady. A zejména u „missek“, které se v převážné míře věnují focení a modelingu. Čemu dáváte přednost, co je pro vás důležitější: rodina či kariéra?

Obojí je jistě důležité a myslím, že se rodina ani kariéra navzájem nevylučují. Podle mě záleží na tom, v jakém období života se člověk nachází, v raném mládí to bývá obvykle kariéra, ale s postupem života se hodnoty mění a začíná převládat rodina.

Jak si představujete svou budoucí rodinu a především jakou máte představu o budoucím partnerovi, jaký by měl být?

Chtěla bych velkou rodinu – tři děti a taky pejska. Na mužích oceňuji samostatnost, skromnost, upřímnost, inteligenci a pracovitost a takový by mohl být i můj budoucí partner.

Jste pověrčivá? Věříte na takové věci jako horoskopy, výklad karet a podobně? A stalo se vám někdy něco, co přesáhlo meze logiky? Něco jako neskutečná náhoda a podobně?

Pověrčivá určitě nejsem, ale párkrát jsem si nechala vyložit tarot, víceméně ze zvědavosti. Nestalo se mi v životě zatím nic, co by přesáhlo hranice logiky, ale vždycky mě například zajímalo, na jakém principu funguje déjà vu, které jsem v dětství mívala velmi často.

O vítězce v České Miss rozhodnou svými hlasy diváci při přímém televizním přenosu. Už nyní probíhá hlasování v přidružené soutěži Česká Miss Internet 2011. Co byste vzkázala čtenářům, aby vám dali svůj hlas?

Každý má svou favoritku, konkurence je velká. A jsem vděčná za každý hlas, který mi lidé pošlou. Jako jediná v soutěži reprezentuji bruntálský region a o to víc jej chci reprezentovat co nejlépe.

Mezi vaše záliby patří četba, jízda autem, historie, vaření a cestování. Pojďme koníčky trošku rozebrat. Co jste četla v poslední době zajímavého? A vaše nejmilejší kniha?

V poslední době čtu převážně povinnou literaturu, ale i v této oblasti jsem si našla svého favorita, je jím titul od Jerome Davida Salingera Kdo chytá v žitě, tato kniha mne neskutečně pobavila.

Už jste někdy s autem havarovala? Lákalo by vás vyzkoušet si nějaký automobilový závod, a nebo spíše máte ráda jízdu jen odněkud někam a důležité je, co člověk vidí po cestě?

Zatím jsem měla na silnici štěstí, žádná nehoda se mi bohudík ještě nestala. Vždycky mě lákalo si vyzkoušet, jak jezdí profesionálové světových automobilových závodů a dokonce jsem měla příležitost si tuto rychlou jízdu vyzkoušet na okruhu v Brně. Ale v běžném životě jsem spíše opatrný řidič.

Co vaříte nejraději? Zkoušíte nebo se držíte osvědčených receptů? A znamená to, že i ráda jíte? Vaše nejoblíbenější jídlo?

Preferuji klasickou českou kuchyni, ale nebráním se ani novým gastronomickým zážitkům, mám ráda například orientální japonské sushi.

V cestování vás láká více odpočinek u vody a nebo poznávání? Které nejzajímavější místo jste navštívila a kam byste se ráda podívala?

Rozhodně mě nejvíce lákají poznávací zájezdy, miluji dobrodružství. Sice si i ráda odpočinu někde u vody, ale nikdy to moc dlouho nevydržím. Skvělá byla dovolená v Mexiku s finalistkami České Miss, jelikož mě zajímá mayská civilizace, a také se mi moc líbilo na Kubě, tam jsem poznala úplně novou kulturu. Chtěla bych se podívat do Peru, na Nový Zéland, nebo třeba do národních parků již zmiňovaného USA.