Je to sice pouhý sluha, ale svou mazaností, vtipem hravě strčí do kapsy mladé pány, jejichž těžkopádnějšímu uvažování budiž omluvou to, že jsou až po uši zamilovaní, a láska jak vidno kalí rozum, ale hlavně jejich tatíky, kteří láskám svých synů nepřejí…

Terapie pro diváky

„O léčivých účincích smíchu věděl Molière velmi dobře, se Scapinem nám ho ordinuje ve zhuštěné podobě. Terapie to bude tedy výživná, protože velikost lidské hlouposti se zdá nekonečná. Od dob Molièra se jí nepodařilo ani změřit, natož umenšit, proto je radno Molièrův lék užívat plnými doušky," říká režisér představení Štěpán Pácl. Hraje se v překladu Jiřího Žáka, výtvarníkem scény a kostýmů je Andrej Ďurík, scénickou hudbu připravil Jakub Kudláč, dramaturgie je dílem Daniely Jirmanové.

V roli Scapina se představí Dušan Urban, Geronta vytvoří Norbert Lichý a Tomáš Dastlík, Argantem se stane hostující Karel Čepek, Hyacintou Pavla Gajdošíková, Zerbinetu ztvární Sarah Hlaváčová j.h., Nerinu Marcela Čapková, Oktávem se stane Ondřej Brett, Leandrem Lukáš Melník a Silvestra vytvoří Vojtěch Říha j. h.