Skupina vznikla už v šedesátých letech minulého století a na vrcholu slávy se ocitla o dvě desetiletí později. Kapela, která se stala synonymem pádu socialismu a příchodu demokracie do většiny zemí bývalého východního bloku, se zastaví i v Ostravě.

„Jsem rád, že kapela kývla zahrát naposledy i v Ostravě. Její členové se do Ostravy těší,“ uvedl promotér celé akce Vojtěch Flégl. Podle jeho slov je připravena dokonalá scéna, kterou přiveze šest kamionů. Na Bazalech tak vyroste pódium, které váží čtyřicet tun. Součástí koncertu se stane skvělá světelná a hudební show, na které zazní nejznámější hity i skladby z jejich posledního alba Sting in the tail.

Kapela Scorpions vystoupí v aktuální sestavě Klaus Meine – zpěv, Rudolf Schenker – kytara, což jsou její původní členové, a dále kytarista Matthias Jabs, který přišel do kapely v roce 1978, americký bubeník James Kottak, který do sestavy přišel před patnácti lety, a basový kytarista Pawel Maciwoda z Polska, jenž hraje se škorpiony od roku 2003.

Celý koncert kapely Scorpions bude součástí minifestivalu Rock na Bazalech. Jako další kapely se představí Maligant Tumor, což je vítěz ceny Anděl v kategorii heavy metalu, hudební partička Doga, ostravská hardrocková legenda Citron, a punk-popová Vypsaná fiXa. Celým programem na Bazalech bude provádět Milan „105 kg“ Krajčí.

Rock na Bazalech se koná v pátek od 16 hodin a vstupenky jsou k dostání v síti TicketPortal.