Fanoušci na ní najdou jedenáct rockových opusů a jeden bonus, ve kterém si s frontmanem skupiny Romanem Izzim Izaiášem zazpívala Marta Jandová.

Novinku kapely Doga lze označit za jednu z těch velmi vydařených desek, které za třicet let své dosavadní kariéry tato hudební partička nahrála.

Život s rockem

„Jsem jednoduchý pocitový člověk a píšu o tom, co vidím. Nejsem básník, který umí napsat krásné verše. Jsem ale přesvědčen, že mému jazyku lidé rozumějí, chápou ho a věřím, že je i spojuje,“ prohlásil při našem setkání Roman Izzi Izaiáš, zpěvák a kytarista. Ten je také autorem většiny hudby a textů na novém cédéčku. Autorsky se na něm ještě podíleli Peter Cmorik (hudba k písní Dej mi duši svou) a texty Michal Mareda a Petr Šiška. Roman Izaiáš je jedním z průkopníků hardrockového image na české scéně. Dogu tvoří ještě Lumír „Lumos“ Krpec (kytara), Jozef „Pepsi“ Inger (baskytara) a Petr „Mrňus“ Vajda (bicí).

„Proč název Hard Werk? Těžká práce, můj život je rokenrol a jistěže rock. Je to můj život. Dělám ho už třicet let, ročně odehrajeme na osmdesát koncertů. Mám ho v krvi, těžko se to někomu vysvětluje, ale snad je to patrné z našeho hudebního projevu,“ dodal Roman Izzi Izaiáš.

Jubilejních třicet let na české rockové scéně oslaví členové kapely Doga nejenom tímto albem, ale také výročním turné Hard werk 2018. To odstartuje v únoru příštího roku a jako hosté se na něm představí dnes už kultovní skupina Komunál a pražská rocková formace Boothers. Na albu se ještě podíleli jako Doga „posádka“ – Lukáš Vráblík, Ondra Vágner a Láďa Strašil, hosty byli – Tomáš Hradil a Martin Zaremba (vokály) a Milan Cyrus (harmonika). Producentem alba byl Djeordje Erič.