Ostravsko-havířovská skupina Kryštof vynechá letos až na pár výjimek tradiční letní akce a 20 let své činnosti oslaví vlastními festivaly pod názvem Kryštof Kemp 2014. Půjde o jednodenní akci organizovanou kapelou s programem pro všechny generace. Akce, kterých bude sedm, odstartují 12. července v Náměšti na Hané.

Kryštof Kempy nabídnou celodenní zábavu pro fanoušky, kteří jsou zváni se svými dětmi, rodiči, prarodiči i kamarády. V blízkém okolí amfiteátrů vzniknou plochy pro parkování a stanování. Program na všech sedmi zastávkách zahájí ve 12 hodin kempový slib a skončí koncertem skupiny Kryštof, jehož začátek je vždy plánován na 18 hodinu. Půjde o speciální akustické vystoupení, jemuž budou předcházet koncerty Mňágy a Žďorp, Michala Hrůzy, Nebe a Lenny. Návštěvníci se mohou těšit také na bubenický workshop, kurz vaření, pivní školu, fotokoutek nebo fitcentrum. Po skončení „oficiální" části Kryštof Kempu budou mít zájemci možnost posedět s kytarami a muzikanty až do ranních hodin.

„Chtěl jsem vytvořit něco, co by se přiblížilo představě ideálního rodinného a kamarádského setkání. Program pro všechny generace, zázemí pro rodiny s dětmi, nepřecpané prostory, odpovídající jídlo a pití, kapely mezi lidmi a lidi mezi kapelami," uvedl Richard Krajčo.

Po startu v amfiteátru v Náměšti na Hané se kempy přesunou přes Hukvaldy, přírodní divadlo na Lokti, Mikulov, Konopiště a Svojšice do Plzně. Kempy budou pro fanoušky na dlouhou dobu poslední možností, kde uvidí kapelu naživo. Poté si skupina vezme zhruba roční koncertní volno, aby se mohla věnovat novým písničkám na chystané album.