Co všechno na Slavnostech zažijete?

Slavnosti pivovaru Ostravar jsou akcí především skvělého piva a dobré hudby, navíc s unikátní možností ochutnávat pivo přímo z ležáckých sklepů. V průběhu Slavností si budete moci prohlédnout varnu, která je opravdovým srdcem pivovaru a nasát unikátní vůni spilky, kde se z mladého piva stává alkoholický nápoj. A po tomto zážitku si můžete vychutnat skvělý koncert, zazpívat si, zatančit nebo si jen tak užívat neopakovatelnou atmosféru tohoto místa.

Vyhrajte v soutěži Deníku 2 vstupenky - více zde

Jaké jsou nejočekávanější novinky?

Organizátoři slibují nejbohatší pivní program v historii. Vůbec poprvé bude na Slavnostech otevřena diskusní a workshopová scéna. Návštěvníci budou mít díky tomu možnost pobesedovat se zajímavými hosty včetně nastupující generace mladých talentovaných sládků. Nově také bude speciálním bodem pivního programu ochutnávka ostravské dvanáctky z legendárního tanku číslo 94, ze kterého degustují pivo výhradně významní hosté pivovaru. Navíc proběhne řada workshopů a komentovaných prohlídek. Místo na exkurzích a workshopech je možné zajistit si on-line předem.

Jaké pivo se bude letos pít?

Hlavním pivem letošního ročníku bude samozřejmě Ostravar 12 od nové generace ostravských sládků. Dále budou na čepu také Mustang, Černá Barbora, speciál ze spilky Taros nebo nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák přímo ze sklepa.

Kdo jsou hlavní hudební hvězdy?

Ve dvou dnech se na dvou scénách objeví celkem 14 kapel. V pátek například vystoupí Divokej Bill, v sobotu si nenechte ujít senzační bosenskou kapelu Dubioza Kolektiv, jejíž hudba pro vás bude doslova živou vodou.

Kdo další letos na Slavnostech vystoupí?

Na akci v Ostravaru míří kapely, které patří ke špičce svých hudebních žánrů. Mydy Rabycad jsou hvězdou elekropopu, kapela Jelen je tuzemskou jedničkou české folk countryové scény a lepšího rappera než je Marpo v současnosti v Česku budete asi jen těžko hledat.

Kde můžete sehnat vstupenky?

Jednodenní nebo dvoudenní vstupenky si můžete koupit už teď na stránkách ostravar.cz/vstupenky, internetovém portále GoOut, v Městských informačních centrech nebo v Pivní pohotovosti. V ceně vstupenky je tradičně půllitr piva na uvítanou zdarma. Vstupné pro dospělé (v předprodeji na dva dny) je za 390 korun, jednodenní lístek stojí 250 korun. Děti do 150 cm výšky v doprovodu dospělého mají vstup zdarma.

.Zdroj: Deník

.Zdroj: Deník