Koncert se uskuteční ve čtvrtek 17. května 2018 v ostravském Divadle loutek a u této příležitosti vystoupí absolventi a posluchači obou škol, mezi nimi Heidi Janků, Lenka Lo Hrůzová, Martin Chodúr a další posluchači, absolventi a pedagogové Lidové konzervatoře a Múzické školy.

Lidová konzervatoř, která je spolu s Múzickou školou příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je statutární město Ostrava, nabízí v tomto školním roce právě šest desetiletí další rozvoj zájemcům o vzdělávání ve všech základních uměleckých oborech. Na samém počátku to byla hudba, krátce poté se přidaly další obory – tanec, výtvarné umění, literárně dramatické disciplíny až po výtvarnou fotografii. „Všechny tyto obory bychom rádi v nějaké míře připomněli návštěvníkům našeho slavnostního setkání,“ připomíná Miloslava Soukupová, ředitelka, Lidové konzervatoře a Múzické školy. „Vyvrcholením koncertu bude vystoupení Heidi Janků, která u nás studovala v pěvecké třídě profesorky Libuše Klusové.

Zazpívá nám ale také Martin Chodúr, který ve svých hudebních počátcích poznával hudbu a její bohatství v Múzické škole. A také bychom rádi představili současné studenty a posluchače našich škol – Lenku Lo Hrůzovou, která v letošním roce absolvuje, a její mladší kamarádky – Izabelku Jati, Aničku Opartyovou a Terezku Slončíkovou.“ Dodejme, že Heidi Janků doprovodí skupina HeidiBand Adama Pavlíka, Lenku Hrůzovou kapela The Calling Heart. „Abychom ukázali i další oblasti, jimž se na našich školách věnujeme, instalujeme na jeviště obrazy absolventa výtvarného oboru a našeho stálého spolupracovníka Martina Fabiána Ruska,“ říká Miloslava Soukupová. „Posluchači dramatického oboru, které vede Eva Polzerová, přednesou dva texty, jeden z nich je ukázkou tvorby oboru tvůrčí psaní.“

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 17. května od 17.30 hodin v Divadle loutek Ostrava.

Dana Havlenová