Pro návštěvníky areálu slavností, který je u zdejší školy, je přichystán pestrý program, který začne v sobotu 22. srpna ve 12.30 hodin přijetím účinkujících, hostů a sponzorů u starostky Lhotky.

O hodinu později se všichni sejdou u pamětní desky Vincence Sochy, odkud vyrazí průvod do areálu u školy. Program zahájí ve 14.30 hodin dětský pořad nazvaný Už umím tancovat, ve kterém vystoupí Valášek z Kozlovic, Malá Ostravica a cimbálová muzika Šidla z Frýdku-Místku, Holůbek a cimbálová muzika Vrobelci z Ostravy, Jackové a Malí Jackové z Jablunkova a Olšinka z Orlové.

Mladé tanečníky vystřídají v 16 hodin dospělí v programu Eště sobě poskočím, svoju robku vytočím – Pilky a cimbálová muzika J. Pustky, Ostravica, Prahlubina Ostrava, Old stars Hradišťan z Uherského Hradiště), Ischias z Opavy a Dýleň z Karlových Varů).

V 18.30 hodin je přichystáno pásmo Všem vám i nám odkaz Věrky Šejvlové a Věry Šimkové – Ostravica a Grunik. Ve 20.30 hodin začíná večerní pořad Jánošík ze Svitu, kterého se ujmou hosté ze Slovenska. V neděli 23. srpna proběhne v 9 hodin v místní kapli mše svatá za Vincence Sochu. (mach)