Letos mají příležitost předvést své hudební a pěvecké dovednosti také děti. Podmínkou je odeslat přihlášku a nahrávku písně do 20. června.
Finálový koncert se uskuteční 12. října v Olomouci, kde proběhne také vernisáž obrázků. Přihlásit se mohou lidé s tělesným či mentálním postižením, kteří mají muzikální cítění, pěvecký nebo výtvarný talent.

„Vyplnit přihlášku mohou samozřejmě sociální pracovníci, učitelé, rodiče i opatrovníci. Zatímco u výtvarníků nejsou žádná omezení, u pěvecké části si mohou zájemci vybrat mezi účastí v kategoriích zpěvák/zpěvačka, skupina nebo sbor. Pěvecká část festivalu je rozdělena do dvou základních skupin: pro dospělé a novinkou je vyhlášení kategorie pro děti do patnácti let,“ říká ředitelka festivalu Simona Součková. Tým odborníků vybere ze všech nahrávek účastníky finálové přehlídky, která se uskuteční 12. října v Olomouci.

„Jde o to, která nahrávka více zaujme. Ne samozřejmě zvukem, protože podmínky pro záznam nemají všichni srovnatelné a na profesionální úrovni, ale výběrem písničky a její interpretací,“ vysvětlila princip výběru patronka festivalu Monika Absolonová.
Loňský první ročník se setkal s mimořádným ohlasem všech účastníků a zaujal širokou veřejnost.