Pivovar Ostravar bude podruhé partnerem Colours of Ostrava. Loni uvařil pro tento festival kvasnicové pivo, letos připravil barevný speciál. Jedenáctistupňový ležák je díky přírodnímu barvivu sytě červený.

„Ostravar Red má klasickou hořkou chuť a obsah alkoholu 4,9 procenta. Dlouho jsme zkoušeli, jak mu dát červenou barvu, abychom neovlivnili chuť piva. Nakonec jsme výsledného efektu docílili pomocí přírodního koncentrátu z černé karotky – nejde tedy o žádné chemické přísady," vysvětlil vrchní sládek Richard Kornas.

Nové pivo budou moci ochutnat nejen návštěvníci Colours of Ostrava a doprovodného Festivalu v ulicích, které se uskuteční v polovině července, ale i pivaři, kteří si kupují „lahváče" v obchodech nebo chodí na čepované pivo do hospod.

ČERVENÝ OSTRAVAR je jedenáctistupňový ležák obarvený přírodním barvivem z černé karotky.

„V sudech do hospod a lahvích do obchodů se Ostravar Red dostane v nejbližších dnech. Nahradí naše výroční pivo STO15 a prodávat by se měl zhruba dva až dva a půl měsíce. Spojeny s ním budou i promo akce, při kterých mohou lidé získat speciální klobouky, jež byly na loňských Colours velmi populární," doplnila Zuzana Cieciotková.

Úterní první ochutnávky nového piva se zúčastnila i ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová. „Je báječné, že budeme mít letos vlastní barevné pivo, náš festival tím získá další výjimečnost," konstatovala šéfka Colours, která teď jede načerpat síly na slavný španělský festival Primavera.

Hlavní novinkou letošních Colours bude stěhování se do areálu Dolní oblasti Vítkovic. Rozlehlý areál kombinující industriální části se zelenými plochami dává festivalu další možnosti růstu. Vypořádat se s rozlehlým územím se musejí i v Ostravaru.

„Areál Dolní oblasti Vítkovic už máme zmapovaný. Je opravdu daleko větší, než byl Slezskoostravský hrad s Černou loukou, proto počítáme s navýšením počtu stánků. Výčepních míst by mělo být na festivalu více než osmdesát," řekla Zuzana Cieciotková a dodala, že kromě červeného speciálu přiveze Ostravar na Colours také klasická piva nebo čím dál oblíbenější piva s ovocnou příchutí.