Obří světelné loutky v představení Du Und Du německého divadelního souboru DUNDU, ale i další inscenace v podání divadelníků ze třinácti zemí světa nabídne tradiční mezinárodní loutkářské bienále Spectaculo Interesse, které od roku 1995 pořádá Divadlo loutek Ostrava (DLO).

„Festival začíná už zítra a potrvá v moravskoslezské metropoli do 6. října. Představí nejnovější trendy ve světovém loutkářství. Uskuteční se na hlavní a alternativní scéně DLO, dále v Kulturním centru Cooltour a nově také v Šapito Nadace ČEZ na Masarykově náměstí a v Trojhalí Karolina,“ uvedla Jarmila Hájková, ředitelka DLO.

OBŘÍ SVĚTELNÉ LOUTKY

Největším magnetem festivalu je patrně inscenace Du Und Du německého souboru DUNDU.

„Na programu je ve čtvrtek 5. října od 21 hodin, kdy se v Trojhalí Karolina rozzáří až pět metrů vysoké loutky vyrobené inovativními konstrukčními metodami z průhledných svítících vláken. Každá postava je animována až pěti profesionálními loutkaři, kteří za živého hudebního doprovodu západoafrické harfy Kora proplouvají mezi diváky a vyprávějí příběh o odvěké touze po bezpečí a přátelství,“ dodala Jarmila Hájková, která toto představení už zhlédla v zahraničí.

Součástí festivalu Spectaculo Interesse je bohatý doprovodný program.