Pravidelné streamové pořady Hradeckého slunovratu sledují tisíce lidí. Zároveň ale jednu z chystaných debat organizátoři věnují právě problematice zneužívání internetu v besedě s autorkou oceňované knihy Průmysl lži Alexandrou Alvarovou, která proběhne 13. dubna v živém vysílání.

Za sebou již má tato platforma přednášku Martina Pavlíčka z Katedry dějin umění FF UP v Olomouci o tom, jak se projevovaly epidemie nakažlivé nemoci v evropském umění, koncert a rychlokurz hraní blues muzikanta Jana Fice nebo příjemnou debatu o historii a budoucnosti zámku v Hradci nad Moravicí s kastelánem Radomírem Přibylou.

Uskutečnil se také koncert Michala Němce z formace Jablkoň, který náhradně za vystoupení, které mělo proběhnout v Opavě 13. března, s Hradeckým slunovratem i debatoval. „Pokud jste tyto pořady nemohli vidět v přímém přenosu, můžete se k nim kdykoli vrátit na internetu,“ vzkazuje ředitel Hradeckého slunovratu Václav Müller. Další program společně se svým týmem už chystá.

Zdroj: Youtube

Pokud jste fanoušky tohoto alternativně laděného festivalu, co vás ještě čeká? Ve středu 8. dubna jako vždy od 19 hodin budou nejen na velikonoční téma debatovat evangelický farář Pavel Janošík s český katolickým knězem, zakladatelem a ředitelem Radia Proglas a spoluzakladatelem TV Noe Martinem Holíkem. 6. dubna proběhne také stream věnovaný Mechtilde Lichnowsky, ženě, která byla úzce spjatá s historií zámku v Hradci nad Moravicí, kde Hradecký slunovrat probíhá. Povídat o ní bude Michal Berg.

Jedním z pomyslných vrcholů tohoto webového zpestření bude online degustace vín s Markem Vybíralem z Vinařství Krásná hora, kterou navíc doplní i muzikant a výtvarník Jaromír Švejdík (Jaromír 99) ze skupiny Priessnitz. Ten je totiž autorem několika etiket krásnohorských vín.

V dalším programu se představí dramaturg Porty Michal Juppa Konečný, který bude mluvit o tom, jak je možné udělat velký festival systému navzdory, psycholog a předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs, nebo moderátor a hudební publicista Milan Tesař z Rádia Proglas.

Koncem dubna a začátkem května se chystá program s onkologem a lékařem mobilního hospice Pokojný přístav MUDr. Petrem Štěpánkem a s kastelánkou zámku v Raduni Markétou Kouřilovou. „Přemýšlivé publikum Hradeckého slunovratu, které ve Vás máme, jistě ocení i další připravované pořady, na kterých stále pracujeme,“ vzkazuje na závěr Václav Müller. „Až vše pomine, potkáme se zase na Hradci, už se na to všichni těšíme. Do té doby sledujte naše sociální sítě, jsme stále spolu,“ dodává.