Podle Holušové klub prodělává a potýká se s nezájmem lidí o živou alternativní hudbu.

Klub patří mezi ty, které utvářely od počátku image Stodolní ulice jako ulice zábavy. Kluby jako tento navíc dodávaly areálu charakter místa, kde se hraje dobrá hudba, připomíná list. Svou vůbec první desku zde křtila například kapela Kryštof.

Boomerang a Holušová stojí také za vznikem v poslední době nejoceňovanějšího českého hudebního festivalu Colours of Ostrava. Ve všech šesti ročnících festivalu byl také Boomerang v podobě jedné z menších scén i jeho dějištěm.

Majitelé klubů a někteří hudebníci říkají, že příčinou zániku Boomerangu je zvýšení nájmu. Podle Holušové ale bylo příčin více - klub prodělává a ztrácí návštěvníky. "Pořádání koncertů je stále dražší. Zvyšují se náklady na poplatky ochrannému svazu, energii, technické zázemí i dopravu kapel a honoráře. Dnešní mladí lidé už moc nechodí na koncerty. Stále méně jsou ochotni za kapelu platit vstupné a raději jdou na akci, která je zadarmo. Nebo na koncert do ČEZ Arény," řekla deníku Holušová. Ta tvrdí, že dotace od města zdaleka nepokryjí náklady na koncerty v Boomerangu, jen za loňský rok na ně doplácela 250 000 Kč.