Zatímco historicky první hraný celovečerní film z Ostravy 7 dní hříchů, který vznikl ve zdejší společnosti DP Film, získal nedávno ocenění na Slovensku a s velkým úspěchem byl promítnut na prestižním Mezinárodním filmovém festivale v Moskvě, tvůrci z DP Filmu už připravili další projekt.

Statečný člověk

„Chystáme se k natáčení filmu, jehož pracovní název zní Tenkrát v ráji a bude vyprávět o legendárním horolezci z Českého ráje Josefu Smitkovi. Ten odmítl nastoupit na nucené práce a schovával se ve skalách s dalšími horolezci a nakonec byl popraven v Terezíně," říká spisovatel Josef Urban, který napsal scénář k tomuto filmu, a společně s producentem, kameramanem a režisérem Danem Krzywoněm jsou hybnou silou ostravské společnosti DP Film.

Úžasná písničkářka

„Když si zpěvačka Radůza přečetla scénář, byla jim doslova nadšena a hned složila ústřední písničku k filmu. Jen pro zajímavost, příští týden účinkuje v Domě kultury města Ostravy, kde tato úžasná písnička zazní," dodává Josef Urban. Podle jeho slov bude realizace snímku Tenkrát v ráji dosti náročná. „Půjde o mezinárodní koprodukci, na níž by se snad měla podílet Česká republika, Slovensko a snad i Německo," vysvětluje Josef Urban.

Vavřinec Hradílek v hlavní roli?

Vybrat hlavního představitele, který by měl být skvělý horolezec, usměvavý, trochu divoký, nezkrotný, uměl by se rvát a nezkazil žádnou legraci, nebylo jednoduché. „Volba padla na našeho úspěšného reprezentanta Vavřince Hradílka. Český vodní slalomář, kajakář je stříbrným medailistou z Letních olympijských her v Londýně z roku 2012 a letošní mistr světa," prozrazuje Josef Urban jméno hlavního protagonisty budoucího filmu. „Myslím, že má i herecké předpoklady, něco jsme už s ním zkoušeli, takže věříme, že se to podaří," míní Josef Urban, který zatím nechtěl prozradit jméno režiséra snímku. „Nerad bych předbíhal, samozřejmě, že jsme v jednání s několika tvůrci, takže nechci dělat, jak se říká účet bez hostinského, ale včas dáme vědět," pronesl trochu spiklenecky Josef Urban.