„Pro návštěvníky bude připravený bohatý doprovodný program, rej čarodějnic, různé čarodějnické disciplíny, šermířské a ohňové představení. Děti se budou moci vyřádit na čarodějnické diskotéce. Nachystány budou nejrůznější hry, čarodějnický pětiboj, malování na obličej, soutěže a mnoho dalšího,“ říká k programu kastelánka hradu Alena Špetíková.
Návštěvníci by neměli zapomenout přijít v kostýmech a maskách, protože se bude soutěžit o „o nejkrásnější, nejmladší a nejstarší čarodějnici“.
Na závěr akce bude zapálená vatra. Každý, kdo přijde v kostýmu čarodějnice, bude mít vstup zdarma.

Středověká kovárna
A ještě jedno překvapení bude pro návštěvníky připraveno na Slezskoostravském hradě. Fakulta materiálově-technologická VŠB-TUO v čele se Zdeňkem Tomanem připravila novou interaktivní expozici – středověkou kovárnu, v níž během Pálení čarodějnic během pěti hodin vyrobí pět kilogramů kujného železa. „Lidé budou mít příležitost sledovat celý proces od výroby železa přes jeho zpracování až k hotovému výrobku. Jednou z ukázek bude také zpracování železa tak zvanou damascénskou technologií, kterou se vyráběly meče. Návštěvníci si budou moci vyrobit například hřebík,“ doplnila Alena Špetíková.

Termín konání: úterý 30. dubna 2019
Místo konání: Slezskoostravský hrad
Otevírací doba: 17 až 22 hodin
Doprovodný program probíhá: od 17 do 22 hodin

Páteční Deník s TV magazínem.