V rekonstruovaném komplexu Divadla Jiřího Myrona začnou v neděli 16. prosince 2018 od 11 hodin sloužit veřejnosti další prostory – a sice pasáž s prodejem vstupenek a předplatného a kavárna. „Předvánočně nabídne divadlo pouze v tento den v nové prodejní pasáži slevy na vstupném do konce divadelní sezóny. Ateliér při Národním divadle moravskoslezském (NDM) na rohu Milíčovy ulice a Čs. legií v Moravské Ostravě věnuje celou třetí adventní neděli (od 10 do 18 hodin) charitativnímu bazárku s programem. Výtěžek poputuje mobilnímu dětskému hospicu Ondrášek,“ uvedla mluvčí divadla Šárka Swiderová.

„Provoz kavárny, která ponese název Národní dům, nebude omezen hracími dny či hodinami divadla a to je dobře. Chceme, aby si k nám lidé našli cestu i pro posezení u něčeho dobrého. Vyšší komfort pro veřejnost včetně bezbariérového přístupu má po rekonstrukci také staronové místo prodeje vstupenek v pasáži, kterou je možné vejít také do kavárny,“ řekl ředitel NDM Jiří Nekvasil.

Ateliér Naplno to žije i v říjnu otevřených nových prostorách Ateliéru NDM. Třetí adventní neděli věnovaly zdejší lektorky charitativnímu bazárku, kam může kdokoliv věnovat do prodeje knihy, obrázek či zachovalé šatstvo. Ateliér bude v neděli otevřen od 10 do 18 hodin. Bazárek zpestří hudební program nebo workshopy pro rodiče s dětmi.

Chystá se
Národní divadlo moravskoslezské už má plány na další etapy rekonstrukce. „Modernizaci potřebuje jeviště, hlediště i technika v Divadle Jiřího Myrona. Další fází by měl být také posun divadelního života na Černou louku, kde máme k dispozici jeden z nevyužívaných pavilónů a kde by v budoucnu měl být prostor třeba pro činohru nebo tolik potřebnou velkou zkušebnu,“ uzavřel ředitel NDM Jiří Nekvasil.