Zahajovací a zároveň společná skladba je z muzikálu Fantom opery, následovat budou v podání Evy Urbanové operní árie a rockové a heavymetalové skladby. Karel Gott má připravenu „procházku“ celým svým repertoárem – Lady Carneval, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš, Dám dělovou ránu, Být stále mlád nebo semaforskou – Oči mám sněhem zaváté. Doprovodí je Boom! Band Jiřího Dvořáka.

Proč zahajují právě skladbou Fantom opery, vysvětlují: „Eva Urbanová je v naší republice asi největším odborníkem na Lloyd Webberův muzikál Fantom opery. Proto mě nesmírně těší, že na našem turné mě také pustila do své vysněné říše Fantoma opery, a jsem zvědav, zda jako Fantom v jejích očích obstojím také v Ostravě. Duetem z tohoto světově proslulého muzikálu zahajujeme totiž každý z koncertů turné,“ svěřil se Karel Gott.

A co na to Eva Urbanová? „Tím, že zahajujeme koncert árií The Phantom Of the Opera s českým textem Pavla Vrby, mi Karel Gott plní další z mých životních snů. Vždy jsem totiž snila o tom, že si jednou zazpívám některou z árií mladičké operní zpěvačky Christine z tohoto podle mě nejkrásnějšího muzikálu všech dob na jevišti ve vyprodané sportovní hale. A když tajemným Fantomem je právě Karel Gott, co si může člověk přát víc?“