PlasťáciZdroj: Divadlo loutek OstravaDobrodružná fantasy pohádka v režii Pavla Gejguše je určena dětem od sedmi let.

A o čem to bude? Kdysi modrá planeta se proměňuje ve vyprahlé plastové impérium ovládané Plastikem Všemocným. Čisté vody stále ubývá a světu hrozí zánik. Jedinou nadějí je poslední vodní krystal, který dokáže znečištěnou vodu vyčistit. Do jeho záchrany se proto pustí – s pomocí mladíka Vavřína, odvážná princezna Rebarbora.

„Dobrodružná pohádka Plasťáci útočí inspirovaná sci-fi a fantasy filmy a knihami sice čerpá z aktuálních témat z oblasti ekologie, nesnaží se však být primárně edukativní. Příběh musí děti především bavit,“ doplnila mluvčí divadla Klára Šebestová.

„Sáhli jsme tentokrát po tématu ekologickém, tudíž velmi ožehavém a aktuálním. Děti by však o plastovém ne-bezpečí, které světu hrozí, měly být poučeny nenásilně, zábavnou formou – užijí si tedy spolu s hlavními hrdiny spoustu dobrodružství i legrace,“ popisuje dramaturgyně Daniela Jirmanová. Premiéra se uskuteční v pátek 15. února 2019 od 17 hodin na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava.

K tématu

Scénář napsal Marek Pivovar na základě rozšířeného námětu režiséra Pavla Gejguše. Loutky a scénu navrhla Iva Bartošová. Využila jak plast, především plastové lahve, tak přírodní materiály. Hudbu k inscenaci složil Tomáš Rossi. Inscenace je kompletně loutková a loutky vodí Aneta Červená, Marian Mazur, Karel Růžička, Petr Sedláček a Lenka Sedláčková.