OSTRAVSKÉ KAVÁRNY

V Ostravě v poslední době vzniklo několik velmi dobrých a zajímavých kaváren. Nemáme ambici je profesionálně hodnotit. Jen vám nabízíme tipy, kde můžete strávit klidné a příjemné chvíle s partnerem či přáteli. Seriál najdete pravidelně každé úterý v příloze Deníku Ostrava plus.

Forum Nová Karolina. „V naší kavárně se báječně uvolníte, potěšíte smyslové buňky a užijete si pohody," zní velmi stručná pozvánka na webových stránkách obřího nákupního centra. A tak využívám první příležitost, setkání s kamarádkou Dášou (trvala na tom, že když už se mnou absolvovala tuhle „kávovou" anabázi, musím ji alespoň jmenovat), a jsem tam.

Mám ráda trošku jiný typ kaváren. Tato je nová, krásná a elegantní, ale mnohem více se mi prostě líbí tam, kde to má svoji tvář. K posezení si zde můžete vybrat buď pohodlná křesílka u malých kulatých stolků, nebo židle či béžově čalouněné „lavice" u stolů podél zdi. Svou kávu si můžete vypít buď uvnitř kavárny, nebo před ní. Vedle čtveřice stolů umístěných v galerii je hrací koutek pro děti. V cukřenkách na stole je bílý i hnědý cukr. Obslouží vás milý, ochotný a rychlý personál. V dobře klimatizované kavárně se (kupodivu) může kouřit. Není tu však k mání denní tisk, takže když čtvrt hodiny čekám na bloudící Dášu, bohapustě se nudím. Poměrně nepříjemné mi zde přijde to, co je společné všem kavárnám v nákupních centrech: nemají vlastní toalety.

Romana Tvrdá, která je nositelkou prvního titulu Mistr kávy Ostrava, nám sice kávu nedělala, ale cappuccino, které nám na tácku v hladkém šálku elegantního tvaru naservírovali podle standardu s přiměřeně vysokou hustou pěnou (v ní zpěněným mlékem „nakresleným" srdíčkem) a skleničkou vody bylo podle mě opravdu výborné. (Na prvním mistrovství ostravských baristů vítězka připravovala porotě čtyři pressa a čtyři cappuccina ze stejného druhu kávy a ve stejném nádobí jako běžnému návštěvníkovi podniku. Jako on také mohli ochutnat malé zázvorové sušenky, které k nápoji dostanete.) Od obsluhující slečny se na dotaz dozvíme nejen značku kávy (Trieste Kvalita bar), ale i její složení 75 procent arabiky a 25 procent robusty.

Co se sortimentu týká, kromě káv a samozřejmě nealka si můžete vybrat z nabídky horkých čokolád, jogurtových koktejlů, zmrzlinových pohárů i několika dezertů. Milá servírka nám z aktuální nabídky při objednávce doporučila čokoládový dortík s banánem (ale my jsme odolaly). Zrnkovou kávu stejné značky, z níž tady kávy připravují, si můžete koupit i na váhu buď stoprocentní arabiku, nebo zmiňovanou směs Kvalita bar.

Parametry espressa

Hrubost mletí kávy musí být taková, aby při zalisování silou 200 N (odpovídá tíze závaží o hmotnosti 20 kilogramů) protékalo z kávovaru 20 až 30 ml nápoje po dobu 20 až 30 s.

Na jeden šálek espressa je třeba 7 g kávy.

Nápoj musí být připravován do předehřátého silnostěnného šálku z porcelánu s ouškem o celkovém objemu 60 až 90 ml, přičemž ideální šálek na espresso musí mít kónický, oblý vnitřní tvar.

Na povrchu espressa připraveného z jakéhokoliv druhu či značky kávy (neexistuje káva určená pouze na espresso) musí být oříškově hnědá hustá elastická pěna; na povrchu je možné vidět také „tygrování" střídání světlejších a tmavších odstínů oříškově hnědé barvy.

Chuť espressa musí být harmonicky vyvážená (mezi hořkou, kyselou a sladkou).

Teplota vody při průtoku hlavou kávovaru má být 90,5 až 96 °C .

Tlak kávovaru má být okolo 0,90 MPa.

Espresso musí být vždy servírováno s malou sklenkou vody a cukrem.

K espressu se servíruje také malá mléčenka s trochou teplého mléka.

*Mezinárodně platné parametry podle www.skolakavy.cz