Nate Brown je jedním z nejvýznamnějších amerických gospelových umělců z Washingtonu.

Jeho hudební výkony mu již přinesly mnoho prestižních ocenění v USA.

Tento výborný saxofonista a sbormistr se představí se svým sborem One&Voice na vystoupeních před Vánocemi 14. prosince od 18 hodin v kongresovém centru Clarion Congress hotelu Ostrava a v tentýž den od 20.30 hodin v ostravské katedrále Božského spasitele.

Strhující show Nata Browna unáší publikum na nezapomenutelnou cestu. Společně se sborem One&Voice už absolvoval během posledních šesti let několik evropských turné, během kterých mu aplaudovalo nadšené publikum v Itálii, Španělsku, Německu, Švýcarsku, ČR, Holandsku, Francii nebo Anglii. 

Královský ruský balet v Ostravě

Uznávaný Royal Russian Ballet (Královský ruský balet) se 14. prosince představí v Multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovic. Soubor sestavený z uznávaných ruských tanečníků představí českému publiku kvalitu a věhlas ruské taneční školy.

Vystoupí s Čajkovského baletem Labutí jezero. Děj slavného baletního představení pojednává o spanilé princezně Odettě, kterou zaklel zlý čaroděj Rudovous do labutě. Princeznu si zamiloval princ, který jí slíbí lásku.

Na oslavu princových narozenin však přijede čaroděj se svou dcerou Odylií, které přičaroval podobu princezny Odetty. Princ léčku neodhalí a falešnou princeznu si vezme za ženu. Jak vše dopadne, se ale dozvíte až přímo v Gongu. Soubor Royal Russian Ballet vystupuje v současné době v Anglii, Irsku a Polsku a po představeních v České republice se vypraví také do Spojených arabských emirátů.

Michail Bezzubijov je umělecký ředitel Royal Russian Balletu. Má za sebou bohatou baletní kariéru, kterou odstartoval studiem na Permské státní choreografické univerzitě.

Vstupenky na toto exkluzivní vystoupení souboru v České republice jsou v prodeji v síti Ticketportal v ceně od 490 korun.