První vystoupení v rámci této své již tradiční vánoční šňůry bude mít ve středu 30. listopadu v Domě kultury města Ostravy (DKMO).

„Podobnou hudební pouť absolvuji v adventním čase letos už po dvacáté a těší mě, že stále s velkým ohlasem," uvedl Petr Bende.

„Pro každý rok připravuji něco nového, čím bych své příznivce překvapil a svým způsobem i obdaroval. Pro to letošní jubilejní turné jsem se rozhodl sáhnout místo okázalé show spíš k něčemu komornějšímu, co by zapůsobilo trochu jako pohlazení a poděkování fanouškům za dlouholetou přízeň. Všechny koncerty budou tedy vyloženě akustické, blikající světla na scéně nahradí obrovská LED stěna, na níž budou promítány emotivní snímky s vánoční tematikou, a můj tradičně šestičlenný Band se pro tuto příležitost rozroste o skvělé muzikanty ze Shadow Quartetu. Hlavním hostem večerů pak bude folkový pohodář Jaroslav Samson Lenk a v přestávce každého koncertu pokřtím své nové cédéčko, které po pětileté odmlce vydávám s přispěním producenta Dalibora Cidlinského v Supraphonu," dodal.

Svátečně laděný koncert Petra Bendeho začíná v divadle Domu kultury města Ostravy ve středu 30. listopadu V 19 hodin.

Předprodej vstupenek byl už zahájen.