Do druhého ročníku se zapojilo již osm knihoven, tedy o dvě více než loni.

„Hlavní myšlenkou Festivalu ostravských knihoven je ukázat veřejnosti rozmanitost knihoven, které sídlí v centru Ostravy a nejbližším okolí. Exkurze a zajímavý program přiblíží návštěvníkům, v čem jsou jednotlivé knihovny jedinečné a jak se zorientovat v jejich nabídce a službách. Pokud účastníci „oběhnou“ šest knihoven a získají do festivalové pohlednice razítka, obdrží ve vybrané knihovně zdarma registraci či jiný bonus, v každé navštívené knihovně také drobné pozornosti,“ sdělila za organizátory Marcela Stehlíková z Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, která je hlavním pořadatelem akce.

Letošními nováčky jsou knihovny Národního památkového ústavu v Ostravě a Archivu města Ostravy. Kromě nich se festivalu zúčastní již tradičně Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, Knihovna města Ostravy, Univerzitní knihovna Ostravské univerzity, knihovna Galerie výtvarného umění, knihovna a studovna Ekonomické fakulty VŠB-TU a knihovna Ostravského muzea. Každá z knihoven připravuje vlastní zajímavý program, který v současnosti pilně ladí.

Návštěvníci se mohou těšit na přednášky, workshopy, soutěže, kvízy, deskové hry či výstavy. Více na www.festivalostravskychknihoven.cz.