Ostrava MA'MA Club Gallery v ostravské Poděbradově ulici nabídne už tento pátek práce profesora Vladimíra Kopeckého, jeho odborného asistenta Mariána Volrába a některých bývalých žáků z doby jeho působení na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v letech 1990 až 2008.

Profesor akademický malíř Vladimír Kopecký patří k ikonám výtvarníků pedagogů, bez nichž by české ateliérové sklo ve světě nikdy nesklidilo tolik uznání a obdivu. Právem se v souvislosti s profesorem Kopeckým a jeho žáky hovoří o takzvané Kopeckého škole. Pan profesor a jeho bývalí studenti a spolupracovníci, kteří byli vyzváni k účasti, představují tři generace umělců, majících divákům co nabídnout a sdělit.

„Koncepce kurátorsky a logisticky velmi náročné výstavy je organizátory chápána jako výzva k diskuzs nad otázkami se společným jmenovatelem. Čím se lišil Kopeckého ateliér od jiných vysokoškolských sklářských ateliérů? Kde se bere loajalita jeho žáků a jejich hrdost na spolupráci s ním? Tyto a další podobné otázky si může informovaný divák při prohlídce výstavy pokládat. Ale především se může seznámit se současnou tvorbou jeho spolupracovníků a žáků, důstojně reprezentujících českou výtvarnou scénu v oblasti ateliérového skla, přičemž někteří autoři tuzemskou scénu výrazně přesahují, řekl galerista Petr Pivoda.

Na relativně malé výstavní ploše galerie bude možno zhlédnout díla Mariána Volrába, Josefa Divína, Kláry Horáčkové, Jitky Kamencové Skuhravé, Song Mi Kim, Kateřiny Krausové, Aleny Matějky, Martiny Meletzké, Zdeňka Petra, Václava Řezáče, Lady Semecké, Jany Voldřichové a samozřejmě profesora Vladimíra Kopeckého, jehož světový umělecký věhlas je nesmírný a nezpochybnitelný.

Výstava potrvá v MA'MA Club Gallery v Ostravě do 28. dubna a je otevřena v pondělí až pátek v době od 10 do 16 hodin.