„Kdybych nebyla vdaná, už jenom kvůli těm krásným šatům, botám, kytkám, dortům, koláčům, které se tu předvádějí, bych do toho šla,“ smála se pětačtyřicetiletá Jana Koudelková z Ostravy.

Na Černou louku přijela s přítelkyní. Chtějí společně vyrazit na dovolenou a na výstavišti si vytipovat destinace. Přitom se zastavily i na „svatební“ výstavě. A nebyly samotné, kdo obdivoval možnosti a služby, které se nabízejí k pořádání svateb a svatebních hostin.

Mnohé vdavekchtivé dívky se tu také nechaly nalíčit a slavnostně učesat.

Je libo „válečka“ u moře, poznávačka doma nebo v cizině, či dáváte přednost cykloturistice, lázním a welnessu? Račte si vybrat. V nabídce se předhánělo na 166 vystavovatelů – cestovní kanceláře a agentury, hotelové komplexy, lázeňská a wellness centra.

Slovensko vonělo haluškami a slaninou, Itálie lákala na vína a těstoviny i další oblasti předváděly to nejlepší a pro sebe typické, aby přilákaly hosty.

„Chci jet letos do Itálie. A třeba i dovolenou vyhraju, když správně odpovím v testu. Nevíte, jestli původním hlavním městem Itálie byl Turín?“ ptal se student Martin.

Manželé Bučkovi by se zas rádi levně dostali a strávili čtrnáct dnů na Tenerife. „Už jsme si vyzvedli katalogy a budeme vybírat,“ plánují.

Parta studentů chce o prázdninách vyrazit do zahraničí na kole. „Nejspíš si něco seženeme přes internet, nebo prostě vyrazíme jen tak do neznáma. Ale je dobré vědět, co nabízejí cestovky a agentury,“ zdůvodnili.