„Místo klasického zvonu jsme nechali v láhvárně uřezat kus láhve, na kterou si budou moci lidé takto netradičně zazvonit a něco si přát," uvedla Zuzana Manková ze sdružení Dolní oblasti Vítkovic.

Vánoční atmosféru bude dotvářet stromeček ozdobený světelnými řetězy vytvářející dojem tekoucího světla a pódium, na kterém vystoupí sbory a zaznějí koledy. „Hřebem celého adventního programu bude 11. prosince v 18 hodin vystoupení Jarka Nohavici," dodala Manková.

Adventních trhů se ještě stále mohou zúčastnit prodejci vánočních rukodělných výrobků. „Je pravda, že některé stánky jsou ještě volné, proto se zájemci mohou ještě hlásit," uvedl Pavel Spálený ze společnosti Fest Promotion.

Návštěvníci Dolní oblasti Vítkovic si tak už za dva týdny zazpívají s ostravským písničkářem pět vánočních písní v rámci tradiční akce Deníku s názvem Česko zpívá koledy. Vstup na akci je zcela zdarma, avšak parkování bude kvůli omezené kapacitě zpoplatněno. Lidé, kteří se do Dolní oblasti chystají přijet autem, by měli počítat s jeho odstavením na vzdálenějším místě a využitím městské hromadné dopravy.

Mediálním partnerem projektu Česko zpívá koledy je v Moravskoslezském kraji Hitrádio Orion. Vystoupení Jarka Nohavici pořádá Deník ve spolupráci se sdružením Dolní oblasti Vítkovic.