Ve zdejším Výtvarném centru Chagall se uskutečnila jeho první ostravská výstava. Město Davida Lloyda nějak magicky očarovalo, včetně našich dívek a žen, a tak se nakonec stalo, že rodák z britského Lichfieldu tady zakotvil.

MĚSTO KONTRASTŮ

„Můj první dojem z Ostravy před lety? Město plné kontrastů s industriální surovostí, což mě vedlo k vytvoření několika zajímavých akcí, k nimž patřily Černý a Žlutý projekt, inspirované hornictvím. Oba projekty byly prezentovány v Hornickém muzeu na Landeku,“ vzpomíná David Lloyd.

Paradoxně Ostrava mu umožnila setkání s barcelonskou rodačkou, světově proslulou sopranistkou Montserrat Caballé, které před jejím ostravským koncertem věnoval svůj obraz.

Ostrava pohltila do svého víru bohémského výtvarníka, příležitostného saxofonistu, hudebníka, ale i zábavného společníka.

David Lloyd maloval, vystavoval, ale také hodně navštěvoval společenské večírky. A ke všemu mu zachutnal i havířský mok rum. A po nějakém čase to přišlo. Cirhóza jater tak zněla diagnóza velmi vážného zdravotního stavu anglického bouřliváka. Následovaly pobyty v nemocnicích. A když se zdálo, že má David vyhráno, musel se po čase podrobit v pražském IKEMu transplantaci jater. Dopadla úspěšně.

„Chci poděkovat za nesmírnou péči vašim lékařům, kteří mi zachránili život,“ říká David Lloyd. Od základu změnil životosprávu. Je šťastný, že znovu může malovat, věnovat se hudbě.

„Naštěstí se trochu zklidnil, ale emoce s ním cloumají stále. Holt je to bouřlivák,“ tvrdí jeho přítelkyně a současně „strážný anděl“ paní Pavla, povoláním zdravotní sestra.

Skryto za portrétem se jmenuje nejnovější výstava obrazů Davida Lloyda, která bude dnes v 18 hodin zahájena v Hradní galerii na Slezskoostravském hradě a její vernisáž obohatí hudební vystoupení, v němž si s kapelou zahraje také David Lloyd.