Aréna v sobotu večer doslova praskala ve švech. Nebylo divu. Osmnácté narozeniny Radia Čas, to už je přece jen velký důvod k oslavám. Přišly tisíce lidí nejrůznějšího věku.

„Megakoncert pro všechny bezva lidi, jak se celá akce jmenuje, je vždycky skvělá příležitost, kdy se mohu setkat s kamarádkami, které nevidím celý rok. Zpravidla trošku zapaříme a úžasně se uvolníme," svěřila se nám v sobotu jedna z návštěvnic akce, Jarmila Cibová, která tancovala přímo u pódia.

POHODOVÉ PUBLIKUM

„V době předvánoční je vždycky v naší hudební branži docela velký frmol. Koncertů hodně, někdy je více cestování než zpívání, ale dnešní koncert má úžasnou atmosféru. Je zde pohodové publikum. Do Ostravy velmi rád jezdím, mám tady řadu přátel, s nimiž se třeba jen na chvilku vždycky rád setkám," svěřil se Deníku bezprostředně po svém vystoupení stále populární zpěvák u nás i na Slovensku Peter Nagy.

AŤ SE KÁJA GOTT BRZY UZDRAVÍ

„Škoda, že nepřijel Kája Gott, vím, že má zdravotní problémy, psala jsem mu dopis, ať se brzy uzdraví. Už odmalička jsem jeho velká fanynka a vždy, když koncertoval v Ostravě, jsem pokaždké na něho byla," sdělila nám sympatická Radka, která přišla do Ostravar Arény s maminkou, neboť odmalička trpí nevyléčitelnou chorobou, která ji částečně omezuje při chůzi.

Mnohonásobný zlatý i český slavík do Ostravy nepřijel, ale na megakoncertu v sobotu vystoupila další legenda naší populární hudby Helena Vondráčková.

„Je skvělé, když zpíváte před takto početným publikem. Měla jsem letos hodně nabitý rok, krásná vystoupení třeba v Polsku s Marylou Rodowicz. Příští rok mě čekají kulatiny, které se už sice moc neslaví, ale souvisí s tím řada velkých koncertů," uvedla Helena Vondráčková, když jsme ji vyrušili v šatně při líčení.

PLEJÁDA ZNÁMÝCH JMEN

„Na megakoncerty Radia Čas jezdím pravidelně. Přestože už dvacet let žiju v Čechách a v Ostravě jsem maturoval. Je to úžasné, potkat se i po letech alespoň s několika spolužáky, zavzpomínat na sladký čas studií, vždyť na to není jindy čas," vyznal se nám pan Rosťa, lékař, který je v současné době zubařem v jednom menším městečku v severních Čechách, ale na Ostravu nedá dopustit.

Petra Janů, Vašo Patejdl, Standa Hložek, Petr Kotvald, Jan Kalousek, Voxel a další účinkující roztleskali a dokonce i roztančili předevčírem Ostravar Arénu.

„Je to skvělá akce v čase předvánočním. Moc se také těším na Koledy s Deníkem, které si letos rozhodně nenechám ujít," vyznala se nám paní Květa, která prý už je na zaslouženém odpočinku, ale ráda navštěvuje kulturní akce.