Je jí sedmnáct, nesnáší prý lhaní, plané sliby, zlost a netolerantnost. SuperStar se nakonec nestala, ale na domácí hudební scéně dává o sobě v současné době poměrně hodně znát. Bára Zemanová jde za svým cílem - být přinejmenším stálicí v našem rockovém rybníce. Snaží se. Letos vydala své první cédéčko s názvem Rozjetej vlak. Báru Zemanovou jsme včera zastihli v Ostravě, kde také 12. prosince vystoupí v klubu Boomerang. Snad právě proto se náš rozhovor uskutečnil v jedné z restaurací na Stodolní ulici.

Jak se vám daří - v tak mladém věku - pohybovat se ve víru domácího showbyznysu?


Zpočátku to bylo hodně složité, také určitě proto, že se najednou ze zpívajícího teenagera stavá člověk, který se musí postavit na vlastní nohy a umět se sám o sebe postarat, a navíc ještě v Praze, kde konkurence je rozhodně velká. A navíc ještě stát za svým názorem. Ale mám kolem sebe tým lidí, kteří mi ohromně pomohli.

Jak se rodilo vaše debutové cédéčko?

Natáčelo se ve studiu Davida Kollera, ale také v Liberci. Nejvíce se na něm podíleli Honza Křížek a Vojtěch Říha, a to jako producenti, a Honza ještě navíc coby hudebník a vokalista.

Pociťujete jistě přízeň publika, ale co třeba závist okolí? Jak se s tím vyrovnáváte?


Určitě jsem zaznamenala negativní postoje, s nimiž musím počítat, ale člověk si raději všímá těch pozitivních, kterých je naštěstí mnohem a mnohem více. Nikdy se nezavděčíte každému.

Co vaše autorské zázemí?

Na podzim letošního roku jsme přestoupili s naší kapelou do jiné agentury pod křídla nového managementu a máme spoustu plánů. A pokud jde o samotné autory, tak momentálně převládají Vítek Beneš, Honza Křížek a Vojta Říha.

Zdokonalujete se ve zpěvu u nějakého pedagoga?


Docházím na hodiny zpěvu na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze, kde je mou pedagožkou Jana Nováková, což je skvělá žena, moc ji mám ráda.

Nejenom zpíváním živ je člověk. Myslíte také na studia ve vašem mladém věku?


Pokračuji v dálkovém studiu osmiletého gymnázia, čekají mě ještě tři roky, takže mámještě dost času promyslet si, pro kterou vysokou školu se rozhodnu. Určitě chci ještě studovat, stát se může cokoliv, třeba mi může odejít hlas…

Proslýchá se, že máte hezký vztah s jedním hudebníkem, který se také podílel na vašem debutovém albu. Láska ještě trvá?


Ano, mám trvalý vztah, ale nechci teď o tom hovořit. Bulvár to samozřejmě propírá, ale je to moje soukromá záležitost.

Jaká je Bára Zemanová v soukromí?


V soukromí jsem tichá a dost samostatná, byť jsem ráda, že se mohu občas pobavit s přáteli. Ale raději vyhledávám chvilky, kdy si mohu vydechnout a třeba si i poležet u televize. Ale na pódiu si připadám jako hrozný ďábel.

Kam se bude ubírat váš hudební styl?

Chtěla bych se pohybovat v oblasti rockové hudby, zejména na živých vystoupeních a i nadále řádit na pódiu s kapelou v tom nejlepším slova smyslu. Dávat mladým lidem moderní hudbu. Mým snem je i nadále účinkovat na festivalech, ale také naplnit větší hudební klub lidmi, kteří si mě rádi poslechnou, a společně s nimi si užívat báječnou atmosféru muzicírování.

Co další album?

Mělo by se natáčet na jaře příštího roku, oslovili jsme i některé známé autory, ale výsledek bych zatím neprozrazovala. A moc se těším na Ostravany 12. prosince v Boomerangu.