Za bezmála třicetiletého působení na tomto pracovišti stál u zrodu více než tří stovek televizních inscenací, včetně úspěšných seriálů, jakými byly Haldy, Stavy rachotí, Černá země, Kamenný řád, Postel s nebesy a další.

K jeho nejbližším spolupracovníkům patřili režisér Alois Müller a kameraman Jaromír Zaoral. Vedle dramaturgické činnosti sám Karel Wojnar jako autor napsal několik her, z nich asi nejznámější se stala Transplantace o náročných transplantačních operacích. Karel Wojnar se velmi zajímal o polskou kulturu a umění.

Z polštiny přeložil díla řady autorů, jako například Sławomira Mrożka a Jerzego Janického. Karel Wojnar psal divadelní recenze pro deníky i časopisy nejenom v našem kraji. Ve společnosti se projevoval jako velmi laskavý intelektuální introvert, který u skleničky lahodného moku dovedl poutavě vyprávět o umění v souvislostech, ale i různých osobnostech a třeba úsměvných situacích, s nimiž se během natáčení setkal… Odešel skromný umělec, který zanechal v ostravském studiu České televize výraznou tvůrčí stopu.