Hlavní hvězdou večera bude moravská Silent Stream Of Godless Elegy, která díky svému nevšednímu pojetí metalu už přibližně deset let přitahuje své fanoušky i hudební publicisty. Na albu Relic Dances například spolupracují s „worldmuzikantem“ Tomášem Kočkem. Výsledkem je nahrávka nabitá metalovou energií a tlakem i výraznou moravskou melodikou či - jak uvádějí muzikanti na svých internetových stránkách – „překvapivými souvislostmi mezi „doommetalovým“ smutkem a smutkem moravských lidových balad.“ Tvorbu kapely lze pak označit za „ethno-metal“.

Také ostravská kapela Endless funguje už více než deset let. Na svém kontě má tři alba, na kterých dokazuje, že se jedná o jednu z nejoriginálnějších tuzemských metalových kapel, která umí skloubit tvrdost, muzikantský um či snahu o zajímavou melodii.

Pro některé návštěvníky koncertu se možná objevem stane také ostravská formace Hyperion, kterou tvoří tři violoncellisté a jeden bubeník. Repertoár kapely je založen na autorské tvorbě, která v sobě kombinuje prvky vážné hudby, metalu i jazzu. Vlastní skladby jsou prokládány coververzemi skladeb metalových velikánů, jako je Metallica, Sepultura či Apocalyptica, i vlastními úpravami skladeb starých mistrů. Muzikanti uvádějí, že Hyperion je asi „jedinou kapelou na světě, která, aniž by působila nepatřičně, může hrát na Smetanově Litomyšli i blackmetalových festivalech.“

Více informací naleznete na stránkách jednotlivých kapel: www.ssoge.com, www.endless.cz a www.hyperion.wz.cz. Koncert začíná ve 20 hodin.