"Divadlo dokázalo výborně do divadelní hry pro děti dostat jídlo a různé kuchyňské rekvizity. Představení mělo navíc skvělý scénář," řekl k volbě poroty Rambousek. Dodal, že kromě hlavní ceny porota v sobotu předávala i další ocenění. Například za nejzábavnější pořad pro děti porota označila Bobodivadlo Jihlava. Za loutkovou inscenaci cenu získal soubor Kašpárkův svět Opava. Cenu za ženský herecký výkon si pak odnesla Andrea Sousedíková z Divadélka Androméda Praha. Jejím mužským protějškem se pak stal Vlastimil Fischer z Divadla Kapsa v Karlových Varech.

Letos se festivalu, který začal 24. dubna, zúčastnilo sedm zájezdových divadel pro děti. Se svým programem objíždějí mateřské a základní školy či kulturní domy. Divadla na festivalu odehrála dvě desítky představení, které viděla tisícovka diváků.

"Úroveň divadel rok od roku stoupá. I když je pro soubory velmi těžké ekonomicky přežít. Udržet se může jen několik divadel. Pořadatelé v současné době dají přednost velké show se známou osobností, jako je Patrasová či Nesvadba," řekl Rambousek. Dodal, že tradici festivalu Miniteatro před 16 lety založil loni zesnulý Jiří Tibitanzl, kterému je dnes přehlídka věnována. "Původně to měla být burza divadel, na kterou by organizátoři jezdili vybrat si program. V době internetu už nic takového není potřebné. Nyní je festival přehlídkou pro diváky a příležitostí divadel se setkat," zakončil Rambousek.