Spolu s ní přijeli do Ostravy, Miss České republiky pro rok 2004 Jana Doležalová, herec Kryštof Hádek a několik dalších protagonistů filmu. Jak se Irena Pavlásková svěřila divákům, právě Jana Doležalová, která si v tomto filmovém opusu zahrála malou roličku, přesvědčila prý režisérku o svém hereckém talentu, který chce také využít v některém ze svých dalších projektů.

Bestiář je příběh mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah nejistoty, který vyčerpává. Proto se Karolina rozhodne vymanit ze své citové závislosti a naučit se, přestat být submisivní na jiných mužích. Chce být tou, kdo udává tempo, nezávislou a bude více brát než dávat… Jak se však ukáže, není to ta nejsprávnější cesta.

Hlavní role vytvářejí ve filmu Danica Jurčová, Karel Roden, Marek Vašut, Miroslav Etzler, Tomáš Matonoha, Kryštof Hádek a Petr Vondráček. Kameramanem snímku byl F. A. Brabec, který je s Irenou Pavláskovou dlouholetý kamarád, hudbu zkomponoval Jiří Chlumský. Snímek by se měl objevit na několika zahraničních festivalech. (hla)