Kubánskou skupinu Son Caliente charakterizuje především temperament a neuvěřitelná energie, které vévodí charismatický a exoticky vyhlížející zpěvák Pedro Argelio Guevara Torres (na snímku), který by svou spontánností dokázal vykřesat nadšení snad i z nebožtíka. Příkladnou ukázkou bezprostřední kubánské komunikativnosti a temperamentu jsou pak také hráč na güiro (maraka) M. H. Marseillan a kytarista R. M. Aguire, pro kterého je drnkání do strun s kytarou za hlavou naprostá samozřejmost.

Skvělým protipólem řádících muzikantů je trumpetista M. G. Colas, který dokonale splňuje představu o smutném černém bluesmanovi, odkrývajícím své srdce skrz tklivá sóla. Son Caliente vystupuje v šestičlenném složení s vlastním i tradičním repertoárem, kterému dominují salsa, rumba a ča–ča.

Folkové kapele Příbuzní v čele s nezaměnitelnou osobností české písničkářské scény Janem Nedvědem bude patřit úplný závěr programové sezony Domu kultury města Ostravy. „Podmanivé písničky Jana Nedvěda má v oblibě už druhá generace posluchačů, na vrchol popularity jej vynesly především jeho vlastní skladby, z nichž mnohé téměř zlidověly díky přímočarému sdělení a chytlavým melodiím. Příslib pohodových letních večerů si s jeho vyprávěním a písněmi můžete v Domě kultury města Ostravy vychutnat 26. června od 19 hodin,“ zve posluchače těchto hudebních pořadů Sehnal.