Laco Deczi, legenda česko-slovenského jazzu, patří k pravidelným hostům tuzemských klubových pódií. Své příznivce vždy potěší vyzrálou kombinací jazzové improvizace a silných melodií, které jsou postaveny na jeho zvuku trubky. V Ostravě kromě Decziho zahraje také klávesista říkající si Eric, basák Nob Kinukawa a Decziho syn Vaico, který obsluhuje bicí nástroje.

Americká zpěvačka Joyce Hurley, která s místní formací Joe After Trio zahraje v Parníku v pátek 27. dubna, není u nás zatím příliš známa. Ovšem hudební ukázky na osobních internetových stránkách (www.joycehurley.com) dávají tušit, že se jedná o výbornou interpretku jazzových standardů i vlastních skladeb.

Také v Ostravě dobře známé doprovodné trio je tvořeno zkušenými muzikanty - kontrabasistou Josefem Pakem (Joe After), pianistou Petrem Stojanem a bubeníkem Petrem Žůrkem. Skupina byla založena v roce 2004 a na svém kontě má již zahraniční turné na turistických lodích, mnoho odehraných koncertů, účastí na festivalech či hraní na rautech i v klubech.