Technoparty se koná v rekreačním středisku. Podle starosty je místo konání mimo obytnou plochu, takže hlasitá hudba nemá koho rušit. "Areál mají organizátoři pronajatý. Od nás a kolegů z Budišova nad Budišovkou dostali povolení," dodal starosta s tím, že při ohlášení akce pořadatelé odhadovali účast na 500 až 1000 lidí.

"Nevíme, přesně, ale podle našich odhadů je jich tam už dnes více než tisíc," doplnil s tím, že akce potrvá až do středečního odpoledne. "Na místě máme neustále dobrovolné hasiče z Vítkova a Budišova nad Budišovkou, kteří dělají požární hlídky. Zvlášť v tomto počasí nechceme riskovat požár lesa," dodal.

Podle policie se akce zatím obešla bez komplikací. Hlídka zasahovala dosud jen jednou, když pomáhala francouzskému účastníkovi technoparty, kterého dnes ráno pokousal volně pobíhající pes. "Hlídka jej odvezla na infekční oddělení nemocnice. Nyní zjišťujeme, komu zvíře patří," řekl mluvčí opavské policie. Dodal, že jeho kolegové účast odhadují na 2300 lidí. "Na místě je i 300 aut. Příjezdové komunikace jsou velmi úzké. Proto tam jsou i dopravní policisté, kteří se snaží dopravu řídit, a zabránit tak případnému kolapsu," dodal.