„Od září se budeme věnovat polské komunitě. Celou akci uzavřeme prostřednictvím různých her, výtvarných dílen, divadelních představení, výstav, besed, seminářů a veřejných čtení zaměřených na Poláky,“ sdělila Irena Václavíková, koordinátorka projektu, podle které si přes prázdniny užijí v knihovnách zejména děti.

Knihovna nyní nabízí vyžití hlavně malým čtenářům. Kdo zavítá v pátek 13. července mezi 9. a 12. hodinou do porubské pobočky na Podroužkově ulici, může se těšit na výtvarnou dílnu, kde se mu naskytne příležitost vyrobit si vory z rákosových stonků, lýka, korku a látky. Ve fifejdské pobočce na ulici Jiřího Trnky budou mít možnost ukázat své znalosti děti v soutěži nazvané Bobříkománie, kdy se bude soutěžit v rychlosti a správnosti čtení. Akce potrvá až do konce srpna. V pobočce v Ostravě-Přívoze na náměstní Svatopluka Čecha je pak od úterý k vidění výstava mladého ostravského fotografa Martina Kleinwächtera.

Největším množstvím akcí se mohou pochlubit v pobočce v Ostravě-Hrabůvce na ulici Dr. Martínka, kde jsou na každé pondělí od 9 do 15 hodin připraveny prázdninové dny plné zábavy. „Nejen pro děti, ale také jejich rodiče je na úterý 3. července od 10 do 11 hodin nachystáno veřejné čtení z knihy Mach a Šebestová na prázdninách, které bude doplněno kreslením obrázků na téma Kam pojedu na prázdniny,“ přiblížila Václavíková.

O týden později čeká ve stejnou dobu malé čtenáře čtení pověstí. Malí milovníci sportu budou potěšeni v úterý 24. července od 10 do 11 hodin. Čtení z knih se sportovní tematikou bude doplněno malými sportovními závody. Podobné akce se konají pravidelně ve všech pobočkách Knihovny města Ostravy. Bližší informace o nich získají zájemci na adrese www.kmo.cz nebo na telefonním čísle 596 954 079.