Kapela, která vznikla už před více než dvaceti lety v Teplicích, posluchače neustále překvapuje nejen svou výbušnou punk-rockovou energií, ale především originalitou a elegancí s jakou se pouští napříč nejrůznějšími hudebními styly a žánry, nevyjímaje ani moravský či český folklor, jazz nebo vážnou hudbu. Charakteristickými jsou při tom rytmické či melodické zvraty v neobvykle vystavěných skladbách, hravost či absurdně poetické texty z dílny kytaristy, hráče na klávesy, zpěváka a leadera kapely Miroslava Wanka.

Kapela Už jsme doma je považována za jednu z nejzajímavějších a také nejkvalitnějších domácích alternativní kapel a je také známá svými častými vystoupeními v cizině, například v USA. S touto zemí je spojuje i přátelství s kultovními The Residents.

Jednou z novinek, která na návštěvníky koncertu kapely čeká, je zbrusu nový trumpetista Adam Tomášek, který nahradil sólového kytaristu. S Tomáškem také formace Už jsme doma úspěšně absolvovala polské turné. Aktuální informace naleznete na www.uzjsmedoma.com. Začátek obou koncertů je naplánován na 20 hodin.