Čtenář se v ní setká s Martou Kubišovou, Naďou Konvalinkovou, Barborou Srncovou, Janou Synkovou, ale také s fotbalisty Patrikem Gedeonem, Petrem Kostelníkem, Lubošem Kozlem, ale i mnohými dalšími. Proč s fotbalisty?

„Celá moje rodina je o fotbale. Dědeček zakládal první kluby na Valašsku, takže jsem se do toho narodila. Moje životní cesta mě pak odvedla k umění, kde jsem si našla svoji životní náplň a lásku. A pak se mi narodily děti a ten mladší Jeroným ve mně ty obě věci spojil. Je také fotbalista…," vyznává se Zuzana Maléřová, která dětství prožila v blízkosti řeky Bečvy a nyní žije a tvoří v Praze.

PŘEBAL KNIHY Příběhy z tribun.

Sondy do duše

Za manžela pojala výborného fotografa Vlado Bohdana, který umí fotoobjektivem mapovat dokonale nejen lidskou duši, takže tím zvládá portréty. S umělci a sportovci se Zuzana scházela na tribuně fotbalového klubu pražské Julisky, aby vznikly její sondy do hlubin někdy velmi komplikovaných osobností. A výsledek? Úžasné poselství o lidech, stejných jako my, ale třeba v něčem odlišných. V čem? To už neprozradím, lépe o tom vyprávějí Příběhy z tribuny. A co na to autorka, jak se cítí coby spisovatelka?

„Někdy moc smutně, protože spisovatelství je velká samota. Aspoň já ji potřebuju k tomu psaní, které je velice emotivní, je bolestné o citech, myslím ony příběhy. Nejsem takový v uvozovkách profesionál, abych uměla to takzvaně technicky napsat. Takže všechno moc prožívám. Příběhy z tribuny jsem opravdu proplakala, protože jsou silné, krásné a života schopné. Žádné ufňukané bolesti…," dodává Zuzana Maléřová. Co k tomu dodat. Nemusela si vymýšlet. Přinesl je sám život. Ale zase s umem sobě vlastním, což není každému dáno. Kniha Příběhy z tribuny je určena těm pozorným čtenářům, kteří rádi naslouchají nevšedním lidským osudům. A to není rozhodně málo.