Hlasovací kupon najdete v tištěném vydání Deníku. Přinášíme vám souhrn vašich hudebních oblíbenců, ze kterých si můžete vybrat tři vám nejmilejší. Ten, koho vepíšete na první příčku, získá do celkového hodnocení pět bodů, druhý obdrží tři body a třetí jeden bod. Originál hlasovacího kuponu pak pošlete na adresu Moravskoslezský deník, Mlýnská 10, 700 11, Ostrava. Nezapomeňte připsat heslo Muzikant regionu. Posílat hlasovací kupóny můžete až do středy 30. června. Celkový vítěz soutěže, a tedy nositel titulu Muzikant regionu, získá poukaz na pět tisíc korun a patnáctiprocentní slevu na nákup zboží v ostravské prodejně muzikant.cz. Interpreti na druhém a třetím místě si budou moci u muzikanta.cz pořídit nástroje a vše, co k nim patří, se slevou deset procent.

Připravili jsme pro vás přehled vašich hudebních oblíbenců z Ostravska. Kdo získá titul Muzikant regionu, je teď jen na vás, našich čtenářích.

Dobrá poloha

Kapela se dala dohromady před třemi roky. Každý člen je odchován, jak oni sami říkají, v jiném hudebním chlívku. Navzdory těmto rozdílům si v jejich muzice každý z nich našel svou dobrou polohu. V červenci vydají své první album nazvané Jen tak.

Impuls

Hudební soubor Impuls je seskupení ostravských nadšenců, kteří svou muzikou zpříjemňují lidem večírky, plesy a další akce. Mají široký repertoár, který se skládá z českých, slovenských, ale i zahraničních písní.

Kapela 333

Kapela vznikla před pěti lety. Hraje především pop rock a snaží se oslovit všechny posluchače bez rozdílu věku. Několikrát si zahrála také v televizi, s písní Radegast, která se stala hymnou stejnojmenného pivovaru, zvítězila v celorepublikové soutěži Vizovická trnkoparáda.

Kopr

Kopr je ostravská rocková kapela fungující od léta 2008. Její žánr se dá těžko definovat, protože se v něm mísí několik různých základů, a jak členové skupiny sami říkají, každá jejich písnička je tak trochu jiná. Hrají převážně česky a velkou váhu přikládají textům písní. Vlastní tvorbu občas na koncertech proloží přejatými věcmi.

2nd Band

Ostravská kapela 2nd Band hraje především rock s přesahy do blues, folku a hard rocku. Téměř všechny její skladby pocházejí z vlastní tvorby. Vidět ji můžete hlavně v ostravských klubech a také v restauraci U Chýlků v Ostravě-Hrabůvce, kde často vystupují.

NoizzToy

Letos na podzim oslaví kapela své druhé narozeniny. Od počátku se její členové zaměřují na melodický kytarový rocku hrají výhradně vlastní tvorbu. Jejich snem je prosadit se také mimo Ostravu.

Úspěch a Rosťa Petřík

Parta kluků z Poruby vymyslela výborný název pro kapelu, a proto ji bylo třeba založit. Nikomu nevadilo, že na světě není ani jedna píseň. Styl byl od začátku jasný: DeathFolkRock. Tak před sedmi lety vznikla ostravská skupina Úspěch, která má v repertoáru kolem čtyřiceti písní, některé převzaté a upravené a velkou spoustu vlastních.

Zdeněk Furmančík alias Mendoš

Rodilý Ostravan skládá písničky celý život. Bývalý tramp a folkař ve svých písních využívá příběhů svých kamarádů. Ti, kteří ho znají, se v nich poznávají. Texty jsou mezi lidmi oblíbené zejména proto, že jsou zábavné a často v nich figuruje Ostrava.

Klub přátel smíšených lesů

Kapela je odnoží Bezejmenné skupiny, která sdružuje umělce všeho druhu. Nezaměřuje se pouze na jeden žánr, její členové mají rádi rock, blues, jazz a mnoho dalších hudebních odnoží. Repertoár kapely je proto založen na propojování různých vlivů. Jejím pravidlem je hrát výhradně vlastní tvorbu.

Nebratři

Kapela funguje dvacet let. Věnují se širšímu okruhu hudebních žánrů a hraje víceméně převzaté věci. Svým vystoupením zpříjemňuje večírky, plesy, svatby i jiné slavnostní příležitosti.

Dechová krojovaná hudba Polanka

Piano Band Mirka Bartoše