Předchozí
1 z 5
Další

Byť jsou v důchodu, pořádají výlety po celé ČR

Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava hlavní nádraží bylo za letošní rok vyhlášeno v krajském městě vítězným Klubem seniorů. Prestižní cenu převzala předsedkyně zmíněného sdružení Helena Čiklová.

Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava.

„Naše sdružení bylo založeno v roce 1990. K dnešnímu dni máme 220 aktivních členů, každoročně pro ně připravujeme až 35 různých akcí a zájezdů. Navíc spolupracujeme také s Koordinačním centrem seniorů Ostrava,“ říká Helena Čiklová a dodává, že Sdružení seniorů je také nositelem několika Čestných uznání za příkladnou činnost od Krajské rady seniorů Moravskoslezského kraje.

„Já sama jsem v důchodu od roku 1997 a od té doby jsem členkou výboru sdružení, posledních 16 let jsem jeho předsedkyní. Ocenění jsem přebírala já, ale sama bych nedokázala nic, pokud bych neměla kolem sebe bezvadnou partu spolupracovníků,“ říká usměvavá žena.

Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava.

Místopředseda sdružení Miroslav Klimeš přidává informaci, kolik akcí senioři z hlavního nádraží pořádají a kam všude si troufnou vyrazit. „Jezdíme na hory, máme i další výlety do přírody, už jsme navštívili i polovinu zámků v republice. Dokonce tu máme sportovce, kteří ještě zvládají orientační běhy,“ jmenuje některé z aktivit Miroslav Klimeš.

Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava.

„Při plánování výletů samozřejmě bereme ohled na přání našich členů, kteří jsou třeba omezeni pohybově nebo místo chození mají raději kulturu. Nejčastěji využíváme spoje Českých drah, abychom využili toho, že máme režijní jízdenky. Když je cílem místo, kam vlaky nejezdí, využíváme autobus,“ doplňuje Helena Čiklová.

Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava.

Senioři z ostravského Hlavního nádraží se snaží jít s dobou. „Máme například i své webové stránky. Vydáváme každoročně plán výletů na celý rok i s daty, způsobem dopravy a informací, kdo zájezd zajišťuje,“ dodává Helena Čiklová a s úsměvem přiznává, že jí podporuje i manžel: „Děti jsou už odrostlé a máme čtyři vnoučata a jednu pravnučku. Občas si musím od vnuků vyslechnout poznámku, že bych se měla více věnovat dědovi.“

Sdružení seniorů Odborového sdružení železničářů Ostrava.