Předchozí
1 z 6
Další

Když křičela celá hala „Hoši, děkujem“, byla jsem dojatá

Většina ostravských sportovních fanoušků je zná z významných utkání ve městě, ač jejich hlavní role není přímo na hrací ploše. Můžete je vidět na zápasech hokejových Vítkovic, o zábavu o přestávkách a během zápasu se staraly také na světovém šampionátu v para hokeji, teď o víkendu byly k vidění na Ostrava Beach Open v Dolních Vítkovicích. O kom je řeč? O roztleskávačkách z ostravského týmu FIT&FUN Cheerleaders. Jak se na tyto významné akce roztleskávačky připravují i další zajímavosti přiblížila jedna z členek zmíněného týmu Anna Chovancová.

.

Dělám to druhým rokem, předtím jsem několik let soutěžně tancovala balet, dělala gymnastiku, rok se věnovala i karate a pár měsíců tancovala street dance. Ale to mě moc nebavilo, tak jsem to po chvilce vzdala. Několik let jsem se snažila najít něco, co by mi nahradilo balet, kterému jsem se aktivně věnovala šest let, ale kamkoliv jsem přišla, byla jsem ze všech nejstarší a tím pádem jsem se tam necítila dobře a nebavilo mě to. Do týmu FIT&FUN Cheerleaders Ostrava jsem se nakonec dostala díky kamarádce, která se tomu začala věnovat dříve než já, a která mě oslovila s tím, zda bych se k nim nechtěla také přidat.

.

Roztleskávačky na utkáních v Ostravě jsou vnímány podle mě dobře. Odezvu máme od většiny lidí pozitivní. Často nás při akcích oslovují, chválí nás, chtějí se s námi fotit a kolikrát si nás i poté hledají na sociálních sítí a sledují, na jakých jiných sportovních akcí vystupujeme a kde všude se ještě objevujeme. Do našeho týmu se dá dostat i dnes. Podmínkou je věk od 16 do 30 a pochopitelně pohybová zdatnost. Všechny roztleskávačky jsme se v minulosti věnovaly už i jiným pohybovým a tanečním aktivitám. A i když jsme tým složený ze samých holek, vztahy mezi sebou máme skvělé! Občas se stane, že se na některých věcech neshodneme a vyměníme si pár názorů, ale vzájemně se máme opravdu rády a po většinu času se smějeme a podporujeme se.

.

Přípravy před akcemi probíhají podle jejich typu. Před velkými akcemi máme tréninky navíc. Běžně máme trénink jen dvě hodiny týdně, pokud jsou však zapotřebí větší přípravy a secvičení i nových sestav, sejdeme se víckrát. Někdy nám to zabere jeden celý den, jindy se scházíme třeba i vícekrát týdně, ale jen na pár hodin, ne celodenně. A ano, sestavy měníme poměrně často. Máme už docela dost sestav nacvičených, a ty střídáme, často na konkrétní události secvičujeme ale nové.

.

Fanoušci nás mohou vidět na všech utkáních HC Vítkovice v Ostravar Aréně, byly jsme na šampionát v parahokeji, působíme i turnaji Ostrava Beach Open, kde jsme byly loni i letos. Také jsme vystupovaly na Hyundai Final Four v basketu a mnoha dalších akcí. Za sebe můžu říct, že sledovat utkání v pohodě stíhám. Při zápasech jsme většinou na schodech, nebo jinde, to záleží už na druhu akce, každopádně máme povětšinou zápas před očima. U toho různě fandíme a občas i tancujeme, ale pokud jste už roztleskávačkou déle a víte co a jak, stíháte obojí – roztleskávat i sledovat utkání.

.

Největší zážitek? Kvůli působení jako roztleskávačka jsem měla možnost se podívat na spousty zápasů a turnajů, poznala jsem díky tomu spoustu nových lidí. Asi ale největší zážitek mám z nedávného para hokeje, který byl atmosférou úplně neuvěřitelný! Takovou podporu ze strany diváků jsem ještě asi nikdy nezažila. Když tři minuty před koncem zápasu stála celá Ostravar Aréna, tleskala a křičela „Hoši, děkujem“, byla jsem dojata. To byla vážně nádhera!

.